Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Mondeo v předpremiéře

Světová premiéra nového Fordu Mondeo je naplánována sice až na jaro roku 2007, ale už nyní představí Ford v Paříži studii Mondeo Turnier, která nebude mít rozhodně daleko k sériovému provedení.

 

Nové Mondeo, které vychází z platformy modelů S-Max a Galaxy, se prezentuje jako sportovní kombi, aniž by tím utrpěly jeho užitné vlastnosti. To ostatně dokazuje úložný prostor o objemu 1700 litrů.

Vzhled studie určují dynamické linie, výrazné prolisy blatníků a třídílná kapota motoru. Přídi dominuje velký nasávací otvor vzduchu s dvěma, v rozích umístěnými, chromovanými prvky trojúhelníkového tvaru. Novou tvář vozů značky Ford odrážejí také design adaptivních xenonových světlometů.

V interiéru umožnila nová středová konzole umístit řadicí páku do vyšší polohy. Cestující na zadních sedadlech mají oproti předchozímu modelu více prostoru v oblasti hlavy i nohou. Klasické „budíky" nahradil přímo v zorném poli řidiče displej, na němž se zobrazují prakticky všechny důležité informace, po jeho stranách je pak analogový rychloměr a otáčkoměr.

Pod novými tvary karosérie se zpočátku objeví čtyři pohonné jednotky od nejslabší -  1.8 TDCi (100 k) a benzinové 1.6 (115 k), přes turbodiesel 2.0 TDCi, jenž je nabízen v modelech Galaxy s výkonem 130 a 140 k až po benzinový přeplňovaný pětiválec 2.5 s výkonem 220 k.

 

JL, 26.9.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar