Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ford Interceptor aneb Mustang jako sedan

Lednová Motor Show v Detroitu, která probíhá od 7. do 21.ledna, bude jako každoročně velice bohatá na novinky. Bohužel většinu z nich evropští návštěvníci autosalonů v Ženevě nebo ve Frankfurtu nad Mohanem jen stěží uvidí.

Tak třeba Ford bude prezentovat koncept čtyřdveřového sedanu postaveného na upraveném podvozku modelu Mustang GT a nazvaný Interceptor. Vzhledově vypadá přes pět metrů dlouhý, 1,93 m široký a 1,40 m vysoká studie velice mohutně, přestože se její futuristicky ztvárněná karoserie vyznačuje poměrně hladkými liniemi.
Mohutná příď se čtyřmi štěrbinovými světlomety, úzkými směrovkami a chromovanou mřížkou chladiče přechází takřka neznatelně do zaoblené kapoty motoru s otvorem pro nasávání vzduchu.
Nízká stavba kabiny s úzkými okny se pne takřka přes celou vodorovnou okenní linii, čímž působí studie také při pohledu z boku robustním dojmem, který podtrhují ještě mohutná 22“ kola s pneumatikami v lehce vytažených blatnících.
Pětilitrový vidlicový osmiválec s výkonem 400 k, upravený pro spalovaní etanolu, je odvozen z pohonné jednotky o objemu 4,6 litru ze sportovního modelu GT. Šestistupňová mechanická převodovka přenáší sílu na zadní kola.
V interiéru čekají na cestující titanové prvky, které najdeme především na přístrojové desce nebo vnitřním obložení dveří. Komfort sezení zajišťují sportovní sedadla s koženým čalouněním a decentním vyšíváním a vysoké opěrky hlavy. Poprvé vybaví Ford svůj automobil čtyřbodovými bezpečnostními pásy, které by měly být účinnější než dosavadní tříbodové.

JL, 4.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar