Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

EDAG představí nový segment LUV

Stalo se již tradicí, že německá firma EDAG z Fuldy si pro autosalon v Ženevě připravuje vždy nějaký zajímavý koncept. Letos se mohou návštěvníci těšit na zajímavý automobil zcela nového segmentu LUV.

Velcí nebo malí výrobci automobilů přicházejí se snaží ohromit motoristickou veřejnost nějakou novinkou, který často nelze zařadit do žádného ze stávajících segmentů, a proto vytvářejí nové kategorie. Jako například firma Edag, která prezentuje koncept LUV – Luxus Utility Vehicle.
Základem je velký automobil SUV německé provenience, jehož tvary kabiny připomínají velice hodně Mercedes Benz GL. Za úctyhodnou délkou 5,7 metru nezaostává ani další rozměry – šířka přes dva metry a výška 1,80 metru. Takže, jak je vidět nejde o žádného drobečka.
Vpředu upoutá mohutnou chromovanou mřížkou chladiče, nápadnými předními nárazníky, do zadního nárazníku integrovanými dvojitými koncovkami výfuku a přední kapotou krytou teakovým dřevem. Napuštěný přírodní materiál zdobí také podlahu interiéru i ložné plochy, která navazuje na pětimístný prostor pro cestující.
Pro bezpečnou přepravu neskladného nákladu jsou pod víkem ložné plochy umístěny kotevní oka.
S projektem LUV chce firma Edag ukázat, že z velkosériového vyráběného automobilu lze vytvořit i jiné nápadité modely. Už dnes uvažuje renomovaná firma v oblasti stylingu, o malosériové produkci atraktivního LUV.

JL, 30.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar