Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Další Dodge pro Evropu

Dodge zveřejnil první oficiální fotografie nového konceptu Avenger, který si svoji výstavní premiéru odbude už za několik dní na autosalonu v Paříži. Od roku 2008 by měl vůz začít dobývat evropské trhy.

 

Se studií Avenger velice blízké už sériové podobě chce americká značka s dlouholetou tradicí ještě více rozšířit své teritorium v Evropě a jako nový sportovní konkurent Passatu a dalších vozidel pořádně rozvířit trh v segmentu D.

Čelní partie hodně připomíná nedávno na český trh uvedený Caliber,  především pro Dodge typickými znaky jako velké hranaté přední světlomety a křížovitá mřížka chladiče s logem hlavy skopce.

Široký přední spoiler se zabudovanými mlhovkami v rozích ještě více podtrhuje robustní výraz. Na pohled upoutá snížený podvozek a velké podběhy zakrývající 19" kola s pětipaprskovým designem. Zadní část s nápadným spoilerem připomíná dokonce většího bratra Charger z kategorie tzv. muscle car.

Pod kapotou konceptu se ukrývá přeplňovaný vznětový dvoulitr. V Americe by však mohl být pro pohon použit i některý z motorů, které najdeme v Chrysleru Sebring. Mezi ně patří čtyřválec (175 k) a vidlicový šestiválec Flex-Fuel (192 k), který může být provozován na etanol i normální benzin. V nabídce zůstane také zřejmě V6 3.5. Pro evropský trh bude asi nejzajímavější zmiňovaný turbodiesel 2.0.

 

JL, 21.9.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar