Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia Steppe - předzvěst kombi Logan

Poprvé ve své historii představila Dacia výstavní exponát z autorské dílny Renault Design. Studie je předzvěstí nové karosérie Loganu kombi, která by se podle posledních zpráv měla objevit na pařížském autosalonu.

 

Pro koncept je typický neokázalý design SUV, praktická a jednoduchá řešení, originální vnitřní zástavba a výjimečná světlost prostoru pro cestující. Že už jste některé prvky někde viděli? Určitě, na studii Škoda Yeti.

Kombi postavené na prodlouženém podvozku Kangoo spočívá na 17'' kolech a dává najevo svojí robustnost. Nárazníky a blatníky jsou oživeny kovově olakovanými zálisky, maska má sportovnější vzhled. Boční lišty stylově navazují na příď vozu a slouží k jeho ochraně. Zasklení bočních oken se nese v dynamickém duchu. Střešní systém lze přizpůsobit okamžitým požadavkům a jeho funkce jsou v tomto případě přizpůsobeny využití volného času. Specifický střešní systém přejímá materiály použité na náraznících a klikách dveří.

Přístup do zavazadlového prostoru usnadňuje dotykově senzitivní ovladač: stačí pouhý dotyk a nad nízkým prahem se otevřou symetricky řešené dveře. Pro větší světlost prostoru pro cestující jsou zde velkoryse pojatá okna (více jak 3,3 m2 celkové prosklené plochy). Interiér navozuje přátelskou atmosféru díky kombinaci světlé kůže s technickými tkaninami čalounění. Sedadla nabízejí pěti cestujícím stejný komfort jako v sedanu. Nechybí přehrávač MP3, cestující na zadních sedadlech mohou v klidu sledovat video na dvou obrazovkách integrovaných v hlavových opěrkách.

Za čtyřramenným volantem vidíme ciferníky přístrojů podsvícené diodami. V zadní části vozu jsou umístěny vyhřívané boxy, kam můžete odložit třeba boty a vlhké rukavice.

Po složení lavice a sklopení druhé řady sedadel umožní modulárně řešená podlaha s protiskluzovou úpravou, abyste se mohli v klidu natáhnout.

Po obou předních stranách bočních panelů vozidla jsou umístěna bodová světla, která osvítí zasněženou cestu nebo horizont. Jejich součástí jsou vysoce výkonné diody s nezávislým ovládáním na světlometech.

Do jaké míry bude studie podobná definitivní verzi kombi si musíme počkat do doby autosalonu v Paříži, který proběhne ve dnech 30. září až 15. října. Nová verze bude bezpochyby vítaným zpestřením českého trhu.

 

AH, 13.4.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar