Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dacia Spring Electric - předzvěst elektromobility

Dacia zůstává věrná své pověsti výrobce vozů, jenž udává směr automobilového trhu, a nyní zahajuje novou éru své historie prezentací Dacia Spring: jde o showcar který předznamenává první elektrický model Dacia.

Za 15 let Dacia způsobila rozruch na trhu s automobily, zejména revolučními vozy Logan (na trhu nových vozů) a Duster (na trhu SUV). Značka dokázala držet krok s dobou a přizpůsobit se potřebám uživatelů. Přitom zůstává věrná svým původním hodnotám: nabízet jednoduché, moderní, spolehlivé a robustní vozy za dobrou cenu. Skutečná success story, díky níž si získala 6,5 milionu zákazníků a prosadila se jako evropský lídr prodeje osobních vozů s modely Logan, Sandero a Duster.


Nová rEVOLUCE Dacia

Dacia Spring se začleňuje do vize skupiny Renault, kterou je poskytování dostupné a trvalé mobility všem, přičemž respektuje hodnoty a filozofii značky Dacia.

Předznamenává 100% elektrické čtyřmístné auto do města, aby zpřístupnilo snazší a čistší mobilitu, pokud možno každému. Jde o pětidveřový vůz do města, který jde s dobou a spojuje v sobě jednoduchost, robustnost a dostupnost.

Lehká a kompaktní sériová verze Dacia Spring cílí na dojezd kolem 200 km (WLTP). Zaručuje víceúčelovost umožňující bezstarostné využití ve městě a v příměstských oblastech.

Tento model bude k dispozici v průběhu roku 2021

Karoserie ve světlém odstínu šedi, zvýrazněným matnými fluorescenčními oranžovými jiskřičkami, reliéfními prvky (oblouky kol, střešní lišty, lišty na spodku dveří), zvýšená světlá výška, přední i zadní spoilery jako součást nárazníků - Dacia Spring electric showcar je elektrické a elektrizující auto do města, které rozhodně nedbá na konvence. Jeho výrazný vzhled SUV a malé rozměry z něj činí ideální vůz pro bezstarostné každodenní využití.

Zvláštní péče byla věnována osvětlení. Přední světla 100% LED jsou rozdělena do dvou úrovní: vodorovná linka na horní části a 4 grafické prvky začleněné do spoileru. Čtyři zadní světla, rovněž 100% LED tvoří dvojité Y. Tyto prvky ohlašují budoucí světelnou identitu modelů Dacia.

Přední maska s novou světelnou signaturou, kapotou s žebrováním a specificky zpracovanou maskou chladiče vyzařuje energii a robustnost.


Dvojí budoucnost na trhu

Se svým 100 % elektrickým pohonem a baterií přizpůsobenou každodennímu provozu odpovídá potřebám městské a příměstské mobility. Je robustní a soukromým uživatelům i podnikům zpřístupňuje výhody elektromobilů: snadnou řiditelnost, nehlučné fungování, žádné vibrace, žádné emise během provozu atd. Kromě toho se snadno nabíjí a vyžaduje pouze nepatrnou údržbu.
Dacia 3.3.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar