Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën Skate pro lepší městskou mobilitu

Citroën Skate je řešení městské mobility schopné pohybovat se ve všech městských centrech po vyhrazených chráněných pruzích a vytvářet tak plynulou a optimalizovanou mobilitu. Autonomní, elektrický a indukčně dobíjený Citroën Skate může fungovat téměř nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Citroën Skate je platforma mobility, která umožňuje pohyb modulů Pod podle potřeby: na požádání se umístí pod Pod a poskytuje pohyb a servis. Pody lze instalovat do 10 vteřin. Citroën Skate je univerzální platforma pro mobilitu, kterou lze použít k pohybu všech druhů Podů, čímž se rozšiřuje využití technologií v každodenním životě.

Je vybaven veškerou technologií potřebnou k přesunu dopravních nebo logistických buněk bez potřeby nadbytečného a drahého vybavení, díky tomu je technologie autonomní jízdy rentabilní. Pro srovnání, podle statistik je soukromé vozidlo 95 % času zaparkované a nikdy by plný potenciál této technologie nevyužilo. Citroën Skate, jakýsi ultra-tech skateboard, má v sobě veškerou inteligenci a technologie potřebné pro autonomní a elektrické cestování: baterie, elektromotor, senzory atd. Jeho maximální rychlost je omezena na 25 km/h, či dokonce na 5 km/h, aby byla zajištěna bezpečnost všech uživatelů v závislosti na oblasti města. Rychlost lze upravit podle způsobu využití Podů, aby co nejlépe vyhovovala poptávce.


Citroën Skate má rozměry 260 cm na délku, 160 cm na šířku a 51 cm na výšku, což znamená, že příliš nezabírá veřejný prostor. Jeho skromné rozměry a koncepce zbavená „automobilové vrstvy“ z něj činí chytré a univerzální řešení mobility.


Design

Design Citroën Skate přebírá formální jazyk ultra-technického základu koncepčního vozu 19_19 Concept a technologie na palubě zvýrazňuje se skutečným důrazem na detail: makrologo značky, materiály ve střízlivých odstínech mísících matně černou a hliník působící jako pouzdro pro Pody, které budou umístěny nahoře.

Palubní systémy jsou rozesety po celém obvodu Citroën Skate, skryté za logy Citroën a zajišťují zcela bezpečnou a autonomní jízdu: rozpoznávají chodce, auta, cyklisty, koloběžky nebo jakékoli jiné objekty na silnici. Vzhledem k tomu, že přední a zadní část vozu Citroën Skate jsou naprosto identické, jsou loga Citroën podsvícená: vpředu bílá, vzadu červená, aby byla v souladu s předpisy a jasně ukazovala směr jízdy ostatním účastníkům silničního provozu.

Citroën Skate je vybaven mobilními hydraulickými dorazy, které zajišťují bezkonkurenční jízdní komfort při cestování a umožňují pohodlné a plynulé nasazování modulů Pods. Loga Citroën Advanced Comfort® připomínají, že Citroën je synonymem komfortu, bez ohledu na typ vozidla.


Goodyear

Kola, revoluční svou koncepcí a designem, vymyslela a vyvinula společnost Goodyear, která byla partnerem Citroënu již v případě velkolepě navržených a mimořádně rozměrných kol koncepčního vozu 19_19 Concept. Pro Citroën Skate vyvinul Goodyear všesměrová kola Eagle 360, tvořená kulovými pneumatikami zdobenými znakem wingfoot a logem Goodyear. Jsou vybavena malými elektromotory a poskytují robotovi naprostou volnost pohybu v rozsahu 360°, takže se může pohybovat všemi směry stejně jako počítačová myš, otáčet se na místě a protáhnout se i těmi nejmenšími prostory, aniž by se musel starat o konkrétní směr jízdy.TECHNICKÉ VLASTNOSTI

Citroën Skate
Délka: 260 cm
Šířka: 160 cm
Výška: 51 cm
Maximální rychlost: 25 km/h
Automatické indukční nabíjeníCitroën 27.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar