Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën My Ami Buggy Concept

Citroën My Ami Buggy Concept je pozvánkou pro všechny, kdo milují nezávislost a kdo se na cestách na silnicích nebo při jízdě po pláži budou chtít cítit dobrodružně. My Ami Buggy Concept je zábavný vůz určený pro víkendy, dovolenou u moře nebo v přírodě, který si uživatele získá svou praktičností.

Model, který se díky svému elektrickému pohonu bude pohybovat bez hluku a emisí, nabízí požitek z jízdy v elektromobilu umocněný absencí plných dveří, takže posádka může cestovat v naprostém ponoření do okolního prostředí, ve voze, který je díky panoramatické střeše zalitý světlem.

My Ami Buggy stojí pevně na svých mohutných kolech, vyzařuje z něj výrazně dobrodružný charakter, který je vpředu i vzadu zvýrazněn velkými ochrannými rámy, poklicemi kol a mřížkami světlometů, nárazníky nebo předními panely. Propracovanější vzhled vozu dodávají při pohledu z boku nově pojatá rozšíření blatníků a trubkové chrániče pod dveřmi. Dobrodružný duch konceptu posiluje střešní nosič a rezervní kolo umístěné rovněž na střeše.

Světelná lišta LED na přední části střechy dodává při jízdě v noci nebo v mlze další dobrodružný nádech. Po zastavení se vše spojí a vytvoří atmosféru „táboráku“ díky světlu z této lišty a zvuku z jejího playlistu, který zní z mobilního reproduktoru.

Původní dveře byly odstraněny a nahrazeny průhledným vodotěsným plátnem, které lze v případě nepříznivého počasí stáhnout, což je odkaz na model Méhari. Je opatřeno zipy, vstupní otvor je vysoko a připomíná tak prosklené dveře klasických vozů. Praktické plátno lze sejmout, srolovat a uložit za zadní sedadla do speciálních obalů.

Nad čelním sklem byla v návaznosti na střechu instalován kryt chránící před rozmary počasí. V létě chrání před paprsky poledního slunce a poskytuje tak stín.

Široké pneumatiky typu „mud“ a matně zlatavé zapuštěné ráfky zajišťují dobrou přilnavost a vyšší stabilitu na všech typech silnic a zároveň umocňují celkový styl vozu.

My Ami Buggy Concept používá tři barvy: černou, khaki a žlutou. Černá, inspirovaná kempinkovým vybavením umocňuje funkční a robustní charakter vozidla. Její různé odstíny – Anodised Black na podbězích kol a střeše, texturovaná černá Speckled Black pro vykovaný efekt na zádi – se dokonale snoubí s odstíny Anodized Khaki a Citric Yellow, což vozidlu dodává dobrodružný vzhled umocněný pečlivě propracovanými detaily.

Exteriér je dvoubarevný, takže působí atraktivně a dynamicky . Mnoho klíčových prvků konceptu My Ami Buggy Concept je zvýrazněno prvky ve žlutém odstínu Citric Yellow. Jde například o sedadla, nabíjecí kabel, grafickou kapsli na dveřích, celý prostor pro zavazadla a celou řadu doplňků. Tato ostrá barva také naznačuje, že zvýrazněné objekty slouží funkčnímu účelu.SMYSL PRO DETAIL


Pruhy a polepy s motivem šípů, které jsou výrazným znakem značky Citroën, se opakují se stejnou grafikou na různých prvcích exteriéru a interiéru a udávají rytmus celého vozu. Evokují přitom mřížku chladiče modelu Traction, středovou konzoli koncepčního vozu 19_19, přední prahovou lištu vozu Ami One Concept a design odkládacích schránek modelu Ami.


STYLOVÝ, FUNKČNÍ A POHODLNĚJŠÍ INTERIÉR

V interiéru se designéři soustředili na tři oblasti: sedadla, odkládací přihrádky a úložný prostor pro zavazadla. Vůz je vybaven novými sedadly Advanced Comfort®, jejichž pěna byla u modelu Ami zvětšena z 35 mm na 70 mm. Díky přidání paměťové pěny jsou sedadla lehká a měkká. Lze je snadno vyjmout, jsou vzájemně vyměnitelná a omyvatelná. Jejich konstrukce, která se skládá ze dvou skořepin položených na sobě, je inspirována designem bójky, což je spojuje se světem plážových doplňků.


Byla navržena specifická řada zavazadel, přičemž každý kus dokonale zapadá do vnitřních prostor vozu. Ledvinka se připevňuje k magnetu, který byl speciálně zapuštěn doprostřed volantu, a díky poutku ji lze upnout k pasu. Pod palubní desku v úložném prostoru, který pojme kabinové zavazadlo, se vejde lodní pytel s klopou. Ve spodní části ho drží trubková konstrukce, která zabraňuje jeho převrácení.

Úložný prostor je zabudován také ve spodním panelu průhledných dveří ve výšce sedadla, do něhož je možné ukládat nejrůznější předměty nebo velkou odnímatelnou tašku speciálně navrženou pro uložení v tomto prostoru, kterou lze otevřít zevnitř a může sloužit jako odkládací přihrádka. Dveře, které mají stejně u modelu

ATRAKTIVNÍ A FUNKČNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Prvky příslušenství jsou skutečně funkční. Design doplňků v interiéru byl navržen tak, aby usnadňoval pohyby na palubě: manipulace s předměty je velmi intuitivní. Například kolečko, které se používá k uchycení předmětů nebo k prováděné nastavení, se v zájmu jednotnosti používá opakovaně. Jeho design instinktivně naznačuje, jak se používá. Upevňovací mechanismy mnoha doplňků jsou navrženy podle stejné šablony, jsou společné, lze je oddělit a přemístit na jiné místo v kabině, podobně jako při hře se stavebnicí.

To platí například pro držák fotoaparátu nebo kamery, které jsou nezbytné pro zachycení a okamžité sdílení nejzajímavějších momentů z cesty nebo krajiny, kterou projíždíte... Držák je vybaven univerzálním šroubem pro všechny typy přístrojů, lze jej vyjmout po uvolnění zabudované západky a umístit jej na jakýkoliv ze čtyř kotevních bodů na svislých rámech dveří řidiče a spolujezdce.


Vnější zpětná zrcátka se nastavují pomocí kulového kloubu zabudovaného v upevňovacím zařízení a lze je nasadit do k tomu určených pozic ve sloupcích dveří. Jsou rovněž odnímatelné.Citroën 17.12.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar