Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

CUPRA představuje Tavascan Extreme E Concept

Značka CUPRA dala studii CUPRA Tavascan Extreme E Concept nepřehlédnutelným způsobem do vínku svou DNA. Závodní terénní elektromobil představuje další fázi účasti značky v seriálu dobrodružných závodů Extreme E. Studie navíc naznačuje designový styl pro budoucí sériově vyráběný model CUPRA Tavascan.

Druhý 100% elektrický model značky je navrhován a vyvíjen v Barceloně a na trhy v Evropě i zámoří bude uveden v roce 2024.

CUPRA Tavascan Extreme E Concept kombinuje nový vnější design se 100% DNA značky CUPRA a holistickým přístupem k využití přírodních materiálů. Díky tomu dosahuje vyšší úrovně trvalé udržitelnosti a adaptability a snadněji se opravuje.
V porovnání s vozem, který závodí v první sezoně Extreme E, se výrazně změnil design přídě a zádě. Technologie LED poskytla při navrhování automobilu s DNA značky CUPRA větší svobodu. Světlomety tvořené třemi trojúhelníkovými moduly na každé straně přispívají k ještě impozantnějšímu vzhledu.

Osvětlovací moduly jsou navíc vloženy do rámu vyrobeného aditivní metodou - CUPRA Tavascan Extreme E Concept získá díky této technologii značnou výhodu.

Aditivní výroba dílů je efektivnější, protože jejich zhotovení trvá pouhých šest hodin. To znamená, že se tým dokáže velmi rychle přizpůsobovat změnám. Ať se jedná o opravu po nehodě nebo změnu polohy světel, komponenty lze měnit během velmi krátké doby bez nutnosti složité a drahé výroby nástrojů.

Seriál závodů Extreme E se zaměřuje také na zvyšování povědomí o ochraně životního prostředí a CUPRA Tavascan Extreme E Concept posouvá hranice i v této oblasti. Vozidlo díky tomu nabízí ještě vyšší míru trvalé udržitelnosti.

Maximální počet dílů skeletu karoserie obsahuje lněná vlákna – získávaná ze lnu setého. Tyto komponenty nahrazují díly s uhlíkovými vlákny. S tímto materiálem lze pracovat stejným způsobem jako v případě uhlíkových kompozitů a vytvářet stejné tvary, resp. zaoblení požadované designéry a inženýry. Jedná se již o technologii, která by mohla být snadno přizpůsobena pro sériově vyráběné vozy.

Optimalizovaná karoserie studie CUPRA Tavascan Extreme E Concept je díky specifickému barevnému designu nápadná při závodech v arktickém, pouštním, ledovcovém i přímořském prostředí.

Studie CUPRA Tavascan Extreme E Concept je vybavena akumulátorovou baterií o kapacitě 54 kWh, která je umístěna za prostorem pro posádku. Více hmotnosti je díky tomu nad zadní nápravou. Vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za cca 4 sekundy, čímž splňuje pravidla závodního seriálu.

CUPRA je od začátku součástí seriálu závodů Extreme E. Účast v něm oznámila jako první automobilová značka a své síly spojila s týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner. Mistrovství Extreme E podněcuje výzkum elektrifikace značky CUPRA a současně propaguje elektrifikaci, trvalou udržitelnost a rovnost mezi pohlavími.Cupra 10.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar