Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Alfa Romeo Tonale - hybridní plug-in

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představuje Alfa Romeo svou vizi elektrifikace, v podobě nového konceptu středně velkého SUV Alfa Romeo Tonale, prvního plug-in hybridního vozu italské značky.

Jeho kompaktní rozměry zvýrazňují jedinečný italský design a nezaměnitelný moderní styl Alfy Romeo. Jedná se o směs historického dědictví značky a její vize budoucnosti. Alfa Romeo se drží podstaty italského umění a sochařství prostřednictvím nadčasového stylu a řemeslných dovedností.

Prvkem, který připomíná nejhlubší DNA Alfy Romeo je architektura kruhového telefonního číselníku. Design 21palcových litých kol tento motiv využívá s nesmírnou lehkostí. Historická linie architektury vytáčecího telefonního číselníku se táhne až do šedesátých let k Alfě Romeo 33 Stradale. Osobitý design kol zároveň oslavuje exkluzivní schéma pneumatik Pirelli. Výrazné a elegantní boky karoserie odkazují na zdánlivě dávnou minulost a připomínají smyslové kvality, které lze nalézt v nejčistší podobě v modelech Duetto a Disco Volante Spider.

Přední část konceptu charakterizuje typická maska chladiče ve tvaru V nazývaná také jako „Scudetto". Oba ikonické prvky doplňují přední světlomety „3 plus 3", jež připomínají přední část modelů SZ a Brera. Zadní část je charakteristická prosklenou částí zasahující do bočních oken a střešním spoilerem, který zlepšuje propojení prosklené střechy a zadního okna.

Inspirace historií Alfy Romeo je patrná také v interiéru, který vyzařuje vášeň, temperament i pohodlí. Prostor pro cestující je jako vždy orientovaný na řidiče, avšak nikoliv egoistickým způsobem. Určen je čtyřem cestujícím, kterým poskytuje maximální komfort. Chladně, avšak pevně působící hliník doplňuje měkké a hřejivé čalounění v kombinaci kůže a Alcantary.

Pozornost řidiče je při sportovní jízdě nesmírně důležitá a neměla by být ničím narušena. Koncept nabízí velký 12,3palcový digitální panel s kontrolními ukazateli a 10,25palcovou centrální dotykovou obrazovku. Nový infotelematický systém poskytuje bezproblémové a víceúčelové rozhraní, které řidiči umožnuje disponovat všemi nejnovějšími funkcemi doslova na dosah ruky.

Alfa Romeo Tonale představuje pohled Alfy Romeo na budoucnost segmentu CUV, která se ponese v duchu kombinace stylu a technologií. Pro stylistické centrum Alfy Romeo je koncept skutečným uměleckým dílem, ostatně, je to Alfa Romeo Tonale.

Elektrifikace je zde ve službách sportovní povahy Alfy Romeo a zdůrazňuje její poslání „Mechanics of Emotions". Z tohoto důvodu není vyjádřena prostřednictvím výrazných označení nebo specifické karoserie, ale jen drobnými detaily, jakými jsou logo Alfa Romeo a znak hada v specifickém pojetí. Jedná se sice o drobné, ale zcela jednoznačné detaily. Elektromotor pohánějící zadní nápravu otevírá cestu k novým technologickým řešením nabízejícím dynamiku a maximální potěšení z jízdy. Evoluce je patrná také na režimech jízdy voliče dynamiky Alfa DNA. Tento prvek, který se poprvé objevil u modelů Giulietta, Mito a 4C, posléze prošel evolucí s modely Giulia a Stelvio a nyní, s konceptem Tonale dosahuje nové dimenze. Zahrnuje totiž zcela specifické funkce řízení dynamiky.

Režim Dynamic se transformoval na režim Dual Power, který zajišťuje maximální výkon obou motorů. Tlačítko E-mozione na dotykové obrazovce infotelematického systému poskytuje specifické nastavení škrticí klapky, ostřejší brzdy a přímější řízení. Režim Natural nadále zajišťuje optimální výkon a použití elektrického a spalovacího motoru je řízeno automaticky. Toto nastavení je určeno k úspoře energie a snížení spotřeby paliva, avšak rozhodně nikoliv na úkor výkonu. Režim Advance Efficiency se u konceptu Tonale změnil na Advance E a zajišťuje výhradně elektrický pohon. Plug-in hybridní pohon tak v souladu se zásadami značky Alfa Romeo zlepšuje eleganci, sportovnost a dynamické chování.

Hučení elektromotoru doprovází originální zvuk Alfy Romeo, což vytváří dokonalý zvukový doprovod pro potěšení z jízdy. Přechod na elektrický pohon je poslední klíčovou stránkou v 109leté historii legendy Alfa Romeo. Z tohoto důvodu bylo zvoleno i jméno Tonale. Alpský průsmyk Tonale nacházející se nedaleko průsmyku Stelvio je doslova přírodním amfiteátrem, který proslul majestátnými vrcholy, pohledem na zpěněné vodopády, sněhem pokrytým okolím během celého roku.Alfa Romeo 12.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar