Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Alfa Romeo 4C Concept - krása italských mistrů

Stejné hodnoty stojí i za Alfou Romeo 4C Concept. Tento kompaktní superautomobil naplňuje skutečnou podstatu sportovního vozu, v souladu se základními hodnotami Alfy Romeo: výkonem, italským stylem a technickou dokonalostí.

Alfa Romeo 4C Concept je poslem technického dědictví, které bude vždy provázet každý automobil značky Alfa Romeo. Technologie DNA je podstatou vývoje všech modelů Alfy Romeo. Každý model musí umět zkombinovat excelentní výkonové parametry, účinnost, ohleduplnost k životnímu prostředí, maximální komfort a aktivní či pasivní bezpečnost s ovladatelností za všech podmínek. Výkon a dynamika vozidla Alfa Romeo 4C Concept jsou doprovázeny dokonalou rovnováhou mezi potěšením a vzrušením z výkonu.
Nový lak Fluid Metal povznáší hladké, oblé a originální tvary vozu. Právě díky těmto atraktivním tvarům byla Alfa Romeo 4C Concept zvolena čtenáři německého magazínu Auto Bild za nejkrásnější koncept roku 2011. Soupeřem jí přitom byla celá řada konkurenčních konceptů známých. Představení sériové verze je plánováno na rok 2013, nicméně v uplynulých měsících byl projekt obohacen o řadu nových technických prvků zlepšujících jeho dynamické kvality. Hmotnost se ustálila na hodnotě 850 kg, což při výkonu 200 k představuje mimořádnou výkonovou hmotnost 4 kg/k. Tato hodnota přísluší skutečnému supersportu. Koncept je postaven podle ideálního schématu. Jedná se o dvoumístné kupé s pohonem zadních kol a pohonnou jednotkou umístěnou před zadní nápravou, délkou přibližně 4 metry a rozvorem náprav menším než 2,4 metru. Tyto rozměry nejenže zdůrazňují kompaktní stavbu konceptu, ale současně naznačují i jeho hbitost.
Alfa Romeo 4C Concept využívá řadu technologií vyzkoušených už na modelu 8C Competizione – uhlíková vlákna, hliník, pohon zadních kol. Zahrnuje také prvky pocházející ze současných sériových modelů: zážehový motor 1750 turbo s přímým vstřikem paliva nebo dvouspojkovou převodovku – zkrátka to nejlepší z technologie DNA.


JL, 9.2.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar