Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zlatá doba rallye také na Bohemii?

Ozdobou každé automobilové soutěže je vedle účasti domácí špičky i start některé z hvězd světového soutěžního nebe. Pořadatelé Rally Bohemia (15. – 17. června 2007) se proto snaží o získání jezdců zvučných jmen, ale také automobilů, které psaly dějiny rallye zlatým písmem.

Po celou dobu své existence byla Rallye Škoda a později Rally Bohemia místem měření sil domácí špičky s hosty ze zahraničí. České a dříve československé posádky měly příležitost porovnat své síly s mnoha známými jmény, z nichž za všechny jmenujme například Belgičany Droogmanse, Snijerse, Thiryho, nebo Švédy Blomqvista, Carlssona, Jonssona, Němce Schwarze, Demutha, Italy Cinotta nebo Pregliasca, Rakušany Wittmanna, Fischera, Baumschlagera, Nora Hauglanda a mnoho dalších.
Také letos se očekává, koho se podaří přivést na start do Mladé Boleslavi. Mírnou komplikací působí přesun Rally Bohemia do červnového termínu. Přesto má Jaroslav Mansfeld, odpovědný za zajištění zahraniční konkurence, svůj zápisník popsaný dlouhým seznamem jmen jezdců, s nimiž vede jednání o jejich startu. „Nejsem příznivcem velkých prohlášení a slibů slavných jezdců. Jednání jsou složitá a musíme brát ohled na jejich plány. Přesto již dnes můžeme potvrdit, že se diváci mají na co těšit. Zatím nejdále jsme pokročili s Patrikem Flodinem, hvězdou loňského ročníku. Jistě si mnozí vzpomenou, že nebýt penalizace ze superspeciálky v Sosnové, bojoval by o stupně vítězů. Dalším jezdcem ze Švédska s nímž jednáme, je úřadující mistr světa JWRC Patrik Sandell, vítěz skupiny N na Rally Bohemia 2004. Letos startuje v MS s Renaultem Clio R3 a rádi bychom, aby toto auto představil i u nás. Velice nadějně vypadá start dalšího účastníka šampionátu juniorů JRC Němce Aarona Burkarta. Kontaktovali jsme i několik mladých jezdců z Itálie a Francie s vozy kategorie S2000 Fiat Punto a Peugeot 207. Výrazným pomocníkem při kontaktech s jezdci je nám John Haugland, který má obrovský přehled o mladých talentovaných jezdcích na severu Evropy i na britských ostrovech,“ odhalil Jaroslav Mansfeld několik jmen.
Součástí Rally Bohemia bude i letos vložená soutěž Super Race, určená pro vozy třídy A8 a dvoulitrové stroje kategorie Kit Car. Mezi nimi bude vítaný zejména start posádky Jan Kopecký – Filip Schovánek se Škodou Fabia WRC. V nejbližší době bude Jaroslav Mansfeld jednat o možném startu norských jezdců s vozy WRC. Mj. tradičního účastníka Thomase Schie, Anderse Kjaera či Madse Ostberga, nebo Švéda Oscara Svedlunda.
Ve spolupráci s Jiřím Kotkem vede Jaroslav Mansfeld jednání o dalším zpestření, kterým by měl být start několika posádek klubu Slowly Sideways. „Jde o skvosty z minulosti, jako Alpine A110 1800, Audi Quattro A2, Sport Quattro, nebo Quattro S1, Fiat 131 Abarth, Ford Escort RS 1800 MK2, Lancia Stratos i Rallye 037, MG Metro 6R4, Renault 5 Maxi Turbo a další. Přestože jezdci, kterých bychom měli vidět patnáct až dvacet, podle časové rezervy v harmonogramu, s těmito poklady nejedou na čas a trať absolvují v lehce ostřejším civilním tempu, tak věřím, že budou populární i u nás. Snad to nezakřiknu, když prozradím, že jsme blízko dohody s kvalitní posádkou na Audi Quattro,“ prozradil Jaroslav Mansfeld.

Předběžný časový harmonogram

Pátek 15. června
RZ 1Sosnová16.30


Sobota 16.června
StartMladá Boleslav8.00
RZ 2Mladá Boleslav8.03
RZ 3Sychrov8.53
RZ 4Bzí9.46
RZ 5Sychrov12.06
RZ 6Bzí12.59
RZ 7Smržovka14.58
RZ 8Šumburk15.36
RZ 9Smržovka17.58
RZ 10Šumburk18.35
CílLiberec19.30


Neděle 17.června
StartLiberec8.00
RZ 11Chloudov8.57
RZ 12Navarov9.23
RZ 13Chloudov11.57
RZ 14Navarov12.23
CílMladá Boleslav15.00


Jindřich Lasík, 14.3.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar