Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Závod do vrchu EDDA Cup v Radotíně s Trojanem

V sobotu 24. srpna se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou uskuteční závod automobilů do vrchu. Na závodníky EDDA cupu zde čeká kvalitní a těžká 3200 metrů dlouhá trať s převýšením 103 metrů. Na startu by se měl objevit také Karel Trojan se Škodou Fabia R5.

Trať má bohatou motoristickou historii, v sedmdesátých letech minulého století hostila rychlostní zkoušky Rallye Berounka, v nedávné minulosti se zde konala jedna ze zkoušek Pražského rallysprintu a nyní, díky radotínskému patriotovi, promotérovi EDDA Cupu, E. Paterovi se zde již tradičně odehrává závod, který svým obsazením i náročností tratě patří k vrcholům sezóny.

O tento závod, který již neodmyslitelně do EDDA Cupu patří, je mezi jezdci každoročně velký zájem, i letos se očekává bohatá účast, v současné době je přihlášeno 99 jezdců s limitem 100 startujících, který je stanoven z organizačních důvodů. Ve všech třech kategoriích, v kterých se v EDDA Cupu závodí, v produkčních autech, závodních speciálech i historických závodních vozech nechybí nikdo ze špičkových jezdců z čela průběžného celkového pořadí Miroslav Černý, Tomáš Novák, Tomáš Omelka.

Ve třídě nejsilnějších závodních speciálů budou startovat na různých evolucích vozu Mitsubishi Lancer Tomáš Košek a Tomáš Kučera, k největším favoritům mezi nejsilnějšími speciály s jednou poháněnou nápravou budou patřit exreprezentanti Vladimír Liška na BMW a Miroslav Janota s Porsche.
V nejsilnějších produkčních autech dojde opět k souboji Lukáše Kubíčka na Mitsubishi a Martina Leva na Subaru. Nejen v nejsilnějších třídách se v EDDA Cupu odehrávají napínavé závody. Velkou pozornost poutá třeba i třída E 1600 se zatím přihlášenými devíti závodníky, kde mezi favority na vítězství a umístění na stupních vítězů patří Miroslav Černý, Jan Reiss, Dominik Tichý, Zdeněk Tichý a Jakub Astl.

V kategorii historických automobilů, která celá patří k ozdobám EDDA Cupu, bude zajímavé sledovat souboj ve dvoulitrech mezi Edou Paterou a Ivo Králem na Volkswagenech. V nejsilnější třídě se vedle nejžhavějšího favorita Josefa Panožky na Porsche 911 představí i hokejový internacionál a automobilový závodník Stanislav Hajdůšek s unikátní originální Tatrou 603.

Na poslední chvíli se přihlásil nejrychlejší německý jezdec, který kdy v Edda Cupu startoval! Tím je Karl - Heinz Thiel, několikrát vyhrál v minulosti třídu H1300 ve Kdyni, kam letos přijel se speciálem Ford Escort, a po napínavém boji o setiny porazil špičku naší třídy E 1600, která patří k ozdobám seriálu a pravidelně jsou nejlepší jezdci třídy v první desítce absolutního pořadí!

Edda Cup společně s KORNO Motorsport nabízí při sobotní akci zažít nezapomenutelný zážitek! Projedete 3,2 km dlouhou trať plnou rychlostí a na vlastní kůži tak vyzkoušíte, jak se cítí navigátor při opravdové rally!

Velkým lákadlem bude v sobotu účast Karla Trojana juniora. Po delší době tak budou moci fandové Edda Cupu obdivovat současnou špičkovou soutěžáckou techniku, vůz kategorie R5. Karel samozřejmě bude startovat se svojí Fabií, která se nyní opravuje po nedokončené víkendové Barum rally / kardan/. Startovat bude ve třídě E+2000.

Za volantem bude jeden z nejlepších soutěžních jezdců současnosti Karel Trojan! Pokud máte zájem, ozvěte se na x.racing@seznam.cz a uveďte svůj telefon. My Vám sdělíme obratem podmínky.

V Radotíně bude ovšem startovat se svým krásným NSU TT ve třídě H 1300 :-) a bude to poprvé, kdy se objeví jinde, než ve Kdyni
Závod začíná v sobotu ráno v půl deváté první ze dvou tréninkových jízd. Tréninky vyplní dopolední program. Závodní jízdy jsou naplánovány po polední přestávce od půl jedné. Bezprostředně po první závodní jízdě bude následovat závěrečná druhá jízda. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k vyhlášení nejlepších jezdců závodu Svijany Prix Radotín v jednotlivých třídách. Harmonogram závodu se může podle průběhu operativně měnit.

Vzhledem k předpokládanému velkému zájmu diváků i s ohledem k tomu, že trať obklopuje chráněné území, pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vyznačeny i zakázané prostory v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.


Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Organizátoři
a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu na hodnotnou podívanou na Svijany Prix Radotín tuto sobotu!


Jarda Malík 21.8.2019Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar