Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zámecký vrch v Náměšti přivitá vrchařskou elitu

Ve svém tradičním květnovém termínu Náměšť nad Oslavou přivítá elitu v závodech automobilů do vrchu. O víkendu 4. a 5. května 2024 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku, uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, 43. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 jehož pořadatelem je ASK Náměšť nad Oslavou.

O závodním víkendu zabojují účastníci o body letošní série Liqui Moly Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu a mezinárodní série Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024.

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá již dnes s jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodů. Mezi více jak sedmdesátkou přihlášených pro závod Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, projevila zájem o start kompletní česká špička, kromě loňského mistra Petra Trnky, který letos dává přednost závodům Mistrovství Evropy.
Diváci se můžou mimo jiné těšit na start Petra Vítka, Václava Janíka nebo Davida Dědka na sportovním prototypech. Pro diváky budou jistě zajímavé souboje ve skupině 2, kde kromě stálice závodního pole, Martina Jermana s Lamborghini Huracan GT3, jsou přihlášení i Jiří Mičánek na stejném voze a trojici vozů Lamborghini doplňuje Zdeněk Kmínek se starším modelem Gallardo GT3.

Díky tomu se mohou diváci těšit na atraktivní souboj trojice vozů s býkem ve znaku s domácím Markem Rybníčkem, který se představí na KTM X-BOW GTX. V Náměšti nad Oslavou se pokusí prohnat českou špičku, bojující o mistrovské body, i šestice jezdců, okříšského závodního týmu Komvet Racing Davida Komárka, který se představí na McLarenu F1 Evo 2019 a ve startovní listině ho doplňuje pod společnou týmovou hlavičkou Komvet Racing – KRTZ Motorsportu, Kristina Fillová s Mitsubishi Lancer EVO IX. Kompletní šestici jezdců doplní Jiří Špalek na Normě M20 FC, Milan Motálek na Mitsubishi Lancer Evo VI a nestor závodů automobilů do vrchu Jaromír Malý se Zdeňkem Trnkou, kteří se představí na týmových novinkách Toyotách Yaris GR.


Pro závod mezinárodní série v závodech automobilů do vrchu Liqui Moly MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2024 je na předběžném seznamu přihlášených neuvěřitelných téměř sto dvacet jezdců (pozn.red. pro Maverick Cup je rezervováno ca 60 míst, stejně jako M ČR) v čele s loňských mistrem Petrem Türkem startujícím na Mitsubishi Lancer EVO IX. Velkým lákadlem bude start Petra Žáčka na rallyovém voze Audi Sport Quattro nebo rakouského jezdce Felixe Pailera na Lancii Delta Integrále.

Návštěvníci závodu se můžou těšit i na hojně obsazené mezinárodní pole, kde se představí pěkná řádka jezdců z Rakouska, Německa nebo Slovenska v čele s manželi Christianem a Sigrid Evou Ferstlovými na formulích Tatuus Master.


„Velice nás těší zájem závodníků o start na Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2024 v Náměšti nad Oslavou, až nás to trošku zaskočilo. Propustnost tratě, ale hlavně kapacita přilehlých prostor závodního depa je omezená a v současné době seznamy předběžně přihlášených tuto kapacitu přesahují. Po zkušenostech z předchozích ročníků musíme bohužel přistoupit opět k redukci počtu startujících do závodů.

Stanovili jsme maximální hranici na sto dvaceti jezdců. Tato hranice zajišťuje zvýšení bezpečnosti i dodržování časového harmonogramu. Pevně věřím, že si v průběhu závodního víkendu přijdou na své, jak závodnici, tak diváci a aby se k nám rádi vraceli. “ řekl před závodním víkendem o přípravách nadcházejícího 43. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 ředitel závodu Ivan Rybníček.


Časový harmonogram dozná proti předcházejícím ročníkům změny. V sobotu se pojede dle zažitého formátu dvou tréninkových jízd a dvou odpoledních závodních jízd, které startují ve 13:00 hodin. V neděli se uskuteční pouze jediná tréninková jízda a druhou nahradí již zmiňovaná závodní jízda od 10:00 hod. Po slavnostním zahájení od 13:30 odstartuje druhá a následně třetí závodní jízda, která nebude povinná.


Více informací na www.zamecky-vrch.cz

PR 2.5.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar