Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

WTCC - havárie a zlato pro Farfuse/BMW

Pole position na čtvrtý závod světového šampionátu FIA WTCC si v ulicích francouzského města Pau vybojoval Alain Menu s Chevroletem před Yvanem Mullerem na voze SEAT, a takové bylo i pořadí po projetí cílem. V druhé jízdě kralovaly už vozy BMW.

Vítězství, druhé v letošním roce, získal Menu s náskokem 2,32 sekundy, který ohodnotil slovy: „Měl jsem dobrý start, ale Yvan ještě lepší. Přesto se mi podařilo dostat před něj. Potom jsem už musel dávat jen pozor, abych neudělal žádnou chybu.
Čtvrtým místem překvapil ex-pilot F1 Tiago Monteiro s dalším vozem SEAT Leon, před Huffem s Chevroletem a Porteirem s nejrychlejším BMW.
V pořadí sedmá jízda na 2,76 km dlouhém okruhu se vyznačovala velice obtížným předjížděním. Jedním z mála jezdců, kterým se to dařilo, byl Augusto Farfus, jenž se ze 13. pozice dostal na sedmou, čímž si zajistil místo v první řadě druhé jízdy. Přitom jeho start byl po těžké havárii ohrožen. Až do pěti hodin ráno dávali mechanici týmu Schnitzer dohromady jeho pomuchlané BMW.
Nejlepší startovní pozice připadla Jordi Genemu na voze SEAT Leon, kterého hned po startu předjel Farfus a postupně se začal svým soupeřům vzdalovat. Teprve v závěru se za něj nebezpečně přiblížil Andy Priaulx, ale Brazilec nakonec první místo uhájil s náskokem 0,42 sekundy. Druhým místem se však britský jezdec dostal do vedení průběžné klasifikace. Také v druhé jízdě se představil v dobrém světle Monteiro, který vystoupil opět na stupně vítězů, tentokrát společně s jezdci BMW. Čtvrtou příčku obhájil Huff před dvojicí vozů SEAT řízených Genem a Mullerem. Bez bodů vyšli mj. Larini, který měl v první jízdě defekt a v druhé dojel hned za první desítkou. Bez bodu odjížděl z Pau také Němec Jörg Mïller, který tím přišel o vedení v MS.
Světový šampionát pokračuje 16. a 17. června na okruhu v Brně.
1.závod-2.závod-
1.MenuChevrolet Lacetti1.FarfusBMW 320
2.MullerSEAT Léon2.PriaulxBMW 320
3.MonteiroSEAT Léon3.MonteiroSEAT Léon
4.HuffChevrolet Lacetti4.HuffChevrolet Lacetti
5.PorteiroBMW 3205.GeneSEAT Léon
6.PriaulxBMW 3206.MullerSEAT Léon
7.FarfusBMW 320ThompsonAlfa Romeo
8.GeneSEAT LeonMenuChevrolet Lacetti
9.CoronelSEAT LeonZanardiBMW 320
10.ThompsonAlfa Romeo10.MüllerBMW 320


Průběžné pořadí: 1. Priaulx (42), Farfus (40), 3. Müller (31), 4. Larini (25), 5. Tarquni, Muller, Menu (21)

Jindřich Lasík, 4.6.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar