Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

WTCC - BMW nemělo konkurenci

Jestliže před závodem prohlašovaly týmy SEAT a Chevrolet, že si jedou do Brna pro další úspěchy, tak odjížděly nakonec z moravské metropole jako po bitvě u Waterloo. V úvodní jízdě obsadily BMW první čtyři místa, v druhé první tři, což hovoří samo za zebou.

První jízda nezačala dobře pro dvojnásobného mistra světa Priaulxe, který se po kolizi s Corthalem (SEAT) dostal hned v první zatáčce mimo trať a bylo po nadějích. V druhé zatáčce se rozloučili se závodem Coronel (SEAT) a Rangoni (BMW).
Na čele se usadilo kvarteto jezdců s BMW ve složení Porteiro, Jörg Müller, Zanardi a Farfus. V tomto pořadí také projeli cílem, když nejlepším „ze zbytku světa“ byl Larini se Chevroletem. Osmým místem si pojistil pole position do druhé jízdy Menu, společně s Tarquinim, zatímco v druhé řadě stál pouze Larini, když Yvan Muller do druhé jízdy nenastoupil.
Nejlépe vyrazil Menu s Chevroletem, sledován Tarquinim a po skvělém startu se za ně zavěsil ještě Zanardi. Záhy si to o první pozici rozdali Menu a Zanardi, ale oba skončili opět mimo trať a jejich pozici zaujal Tarquini na voze SEAT před Farfusem a Müllerem, kterým jako by vůbec nevadilo, že jsou zatíženi hmotnostním handicapem 60 kg, resp. 45 kg. Oba jezdci na BMW zaútočili na vedoucího Tarquiniho, kterého rázem odsunuli na třetí pozici. Tím však pěkné souboje neskončily. Jörg Müller se nechtěl spokojit s druhou pozicí a dostal se před týmového kolegu Farfuse, zatímco na Tarquiniho zaútočil ještě vítěz první jízdy Porteiro a dojel si pro bronz. Byl to dosud nejlepší víkend v jeho kariéře, neboť vyhrál svůj první závod WTCC.
Teprve na 4.místě dojel Tarquini svozem SEAT a Thompson s Alfou Romeo, vybavené novými motory.
Jezdci s BMW neovládli však pouze brněnský závod, ale i průběžnou klasifikaci, v níž jim patří první tři místa.

1.závod-2.závod
1.PorteiroBMW 3201.MüllerBMW 320
2.MüllerBMW 3202.FarfusBMW 320
3.ZanardiBMW 3203.PorteiroBMW 320
4.FarfusBMW 3204.TarquiniSEAT leon
5.LariniChevrolet Lacetti5.ThompsonAlfa Romeo
6.MullerSAET Leon6.LariniChevrolet Lacetti
7.TarquiniSEAT Leon7.PriaulxBMW 320
8.MenuChevrolet Lacetti8.GeneSEAT Leon
9.ThompsonAlfa Romeo9.MonteiroSEAT Leon
10.PedalaSEAT Leon10.D`AstaBMW 320


Průběžné pořadí: 1. Farfus (53), 2. Müller Jörg (49), 3. Priaulx (44), 4. Larini (32), 5. Muller (31), 6. Tarquini (28), 7. Thompson (28)

Průběžné pořadí: 1. BMW (142), 2.SEAT (104), 3.Chevrolet (85)

Jindřich Lasík, 18.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar