Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Vrchařské finále ve Velké Chuchli

V sobotu 16. října vyvrcholí mezi Velkou Chuchlí a Slivencem letošní seriál Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu. Jedenáctým podnikem se tak v hlavním městě ukončí velmi úspěšná sezóna automobilových závodů. Z dosavadního průběhu sezóny je zřejmé, že se diváci mají na co těšit.

České mistrovství ve své třetí sezóně prokázalo vysokou sportovní a technickou úroveň doprovázenou spolehlivou organizací s náročnými bezpečnostními standardy. Za celou sezónu nedošlo i přes řadu kolizí, které doprovázejí každé automobilové závody, k žádnému vážnému zranění samotných jezdců a díky zodpovědné práci celého pořadatelského sboru ani k ohrožení diváků. Jezdci i pořadatelé udělají vše pro to, aby i závody v Chuchli potvrdily tento trend.
Mezi závodníky a nejen mezi pravidelnými účastníky je o závod velký zájem, a tak se diváci mohou těšit na opravdu nabité startovní pole. Sto padesát přihlášených jezdců slibuje zajímavou podívanou. V posledním závodě mají někteří jezdci už svá umístění jistá, mistrovský titul již nikdo nevezme Vl. Sukovi jr., R. Machovi, P. Crhákovi, V. Novotnému, M. Čábelovi, P. Mužíkovi, J. Kvasničkovi a E. Paterovi v současných automobilech aj. Srnskému jr., D. Paterovi, I. Královi a O. Lorenzovi v historických vozech.
Nejdřív offroad, pak bych chtěl nasmolit ještě test auta.Otevřený je ovšem boj o první místo v absolutním hodnocení, kde před posledním závodem dělí vedoucího E. Pateru na Subaru Impreza WRC 98 a jeho pronásledovatele O. Lorenze na Audi Quattro pouhých 10 bodů, takže je zaděláno na pořádný souboj. Díky hodnotným odměnám za umístění i na dalších místech, vždyť vloni promotér seriálu E. Patera rozdal oceněným ceny v hodnotě jednoho milionu korun, očekáváme tuhé boje o další příčky pořadí v jednotlivých třídách.
Diváky a fandy motoristického sportu jistě potěší vidět závodit československou legendu Václava Blahnu, který se představí na Ladě VFTS v barvách slušovického Agroteamu. Je zajímavostí, že ve startovní listině najdeme šest jezdců na těchto speciálech startujících ve skupině historických vozů. Skupina historiků v tomto seriálu nabízí nebývalou podívanou. Na startu se pravidelně objevuje celá plejáda historických škodovek, samozřejmě s legendárními stotřicítkami RS, závodí zde Mini Cooper, Renault Alpine, Citroën Visa, Alfa Romeo, několik typů BMW, Mercedes nebo Audi Quattro první generace.
Podrobnější informace k závodu i celému seriálu, fotogalerie a výsledky mohou zájemci najít na www.edda.cz/mscrdovrchu

JL, 13.10.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar