Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen ID.R se vydá na horu Tianmen Mountain

Volkswagen ID.R svým vzhledem vždy vzbuzoval pozornost. Sytý odstín červené nyní posune elektrickou mobilitu na vrchol i po vizuální stránce, protože Volkswagen ID.R se pokusí o rekord na úbočí hory Tianmen Mountain v Číně ve speciálním barevném designu.

Výhradně elektricky poháněný prototyp s výkonem 500 kW (680 k) bude v Číně usilovat o pátý rekord, další milník v tomto projektu, v červené barvě. Elektrická ofenziva značky Volkswagen je v širokém měřítku realizována také na důležitém čínském trhu. ID.R, závodní průkopník rodiny ID., která bude v Říši středu uvedena do prodeje v roce 2020, zaútočí v září na 99 ostrých zatáček horské silnice Tianmen Shan Big Gate Road.


Přibližně deset kilometrů dlouhá silnice, vinoucí se vzhůru k „Bráně do nebes“ ve velmi ostrých zatáčkách propojených krátkými rovinkami, je považována za jednu z nejnáročnějších horských silnic na světě – a navíc je obklopena dechberoucí krajinou, která každý rok přiláká do tohoto regionu miliony turistů. Velkou výzvu odráží také zdaleka viditelné logo nyní červeného závodního vozu ID.R. Stylizovaná silueta hory Tianmen Mountain a 99 zatáček je doplněna mottem „Race the Future“ – volně přeloženo „Závodním tempem do budoucnosti“.


Volkswagen ID.R se již zapsal do historie motoristického sportu a elektromobility. V červnu 2018 stanovil na Pikes Peaku v Coloradu (USA) nový – a dodnes nepřekonaný – historický rekord. V legendárním „závodě do oblak“ přitom překonal do té doby platný, vynikající rekordní čas, jehož držitelem byl prototyp s konvenčním spalovacím motorem, o celých 16 sekund. O několik týdnů později vylepšil ID.R rekord v kategorii elektromobilů na prestižním Festivalu rychlosti v Goodwoodu.

O jedenáct měsíců později přepsal ID.R rekord pro elektromobily i na proslulé a obávané Severní smyčce Nürburgringu, a to o 40 sekund. Jednalo se tedy o výrazné vylepšení do té doby nejlepšího času. ID.R se tím znovu zapsal do historie motoristického sportu. Jen o několik týdnů později stanovil nový rekord na Festivalu rychlosti v Goodwoodu – byl rychlejší než Formule 1 a překonal 20 let platný nejlepší čas.

Na úbočí hory Tianmen Mountain sehraje Volkswagen se závodním vozem ID.R průkopnickou roli při pokusu etablovat rekord v legendárních 99 zatáčkách k „Bráně do nebes“ – v červené signální barvě.


VW 23.8.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar