Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Vojtěch Štajf s novou Fabií R5

Klokočka ŠKODA Czech National Team vstupuje do sezony 2017 s novým speciálem Škoda Fabia R5 a jezdcem Vojtěchem Štajfem, který by rád zůstal v nejužší české soutěžní špičce i ve druhé sezoně s vozem třídy R5.

„Tři měsíce zimní závodnické pauzy jsem jen částečně věnoval potřebné relaxaci, hlavní byla příprava na letošní sezonu. Po náročném roce 2016 zakončeném třetím místem v MČR 2016 jsme si ale nikdo v týmu příliš nevydechli, objasnil Štajf svůj zimní program. Kromě mimozávodních aktivit navštívil dílny Škoda Motorsport, kde převzal nový speciál Škoda Fabia R5. „Zakoupili jsme novou Fabii R5, kterou zdobí unikátní výrobní číslo 111.

Prestižní možnost, zvolit si díky dobrým vztahům s továrním týmem Škoda motosport výrobní číslo karoserie, potěšila zejména majitele týmu, matematika Karla Janečka, jehož život je jedno velké číslo, odhalil Štajf detaily nového vozu. S novým soutěžním náčiním by rád uspěl, podobně jako vloni, ve velkém českém „mistráku“, kde se spolu s Františkem Rajnohou umístili na bronzové příčce.

Novou etapu v letošní sezoně pak napíše FIA Evropská rallye trofej, do níž posádka Štajf-Rajnoha vstoupí coby reprezentanti České republiky. Seriál FIA European Rally Trophy Central 2017 čítá šest podniků v zemích střední Evropy včetně šotolinové Lausitz Rallye, která celý šampionát uzavírá.

Loňský bronz motivuje, ale také zavazuje. Prioritou pro rok 2017 je tak co nejúspěšnější účast v MČR 2017. „Při premiéře na Šumavě jsme v minulém roce nezačali nejlépe, letos chceme být stoprocentní od prvního podniku, kterou bude Valašská rallye. Už příští víkend se budeme prát o čelní příčky v nabitém českém mistrovství, kde bude ještě silnější konkurence než vloni,“ avizuje tvrdé boje Štajf. „Nejzajímavější novinkou bude přechod Vaška Pecha do třídy R5, s jeho Fiestou R5 bychom se také rádi poměřili, chceme však především dojíždět a pravidelně sbírat body,“ poodhaluje část strategie Štajf.

Jeho loňskou Fabii R5 osedlá známý zpěvák a také závodník Daniel Landa, vedle něhož se posadí ostřílený navigátor Julius Gál. „S Danem jsme se dohodli na spolupráci pro MČR 2017, pronajmeme mu naše loňské auto a budeme jeho účast v MČR kompletně zajišťovat. Projekt Racing 21 tak kromě provozování dealerského týmu Klokočka Škoda získal prvního zákazníka a zároveň tím rozšířil startovní pole českého mistrovství o další auto třídy R5,“ vysvětlil uplatnění své loňské Fabie Vojtěch Štajf a nezapomněl na jednu další „číselnou“ zajímavost: „Naše loňská bronzová Fabia R5 dostala registrační značku 01R0337, zatímco té letošní nové bylo přiděleno číslo 01R0358. Rozdíl mezi na první pohled ničím nezajímavými čísly činí rovných 21! Snad nám tato symbolika přinese štěstí“.PR 15.3.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar