Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vítězný návrat Tomáše Engeho

Liberecký rodák Tomáš Enge, angažovaný v americké sérii Le Mans (ALMS), kde jezdí s vozem Ferrari F430 GT týmu Petersen Motorsports, se neuvěřitelným způsobem vrátil za volant závodního vozu po těžké havárii.

Poslední březnovou neděli havaroval na městském okruhu v St.Petersburgu, když se svým vozem narazil do betonové zdi a kromě zlomených žeber utrpěl tříštivou zlomeninu lokte levé ruky a musel být 6. dubna operován. Lékaři mu pak dávali šanci vrátit se na závodní tratě až v červenci, rehabilitace však díky velké motivaci proběhla rychle, a tak dostal zelenou ke startu už v uplynulém víkendu v Salt Lake City. Návrat to byl naprosto famózní: hned v kvalifikaci nejobsazenější třídy GT2 dosáhl Enge nejrychlejšího času a spolu s britským kolegou Darrenem Turnerem startovali do závodu z pole position.
Závod na 2 hodiny a 45 minut rozjížděl Enge, hned v první hodině zajel nejrychlejší kolo a bezpečně vedl. Turner, který u týmu debutoval, pak závod dotáhl do vítězného konce s náskokem celého okruhu před posádkou Bergemeister-van Overbeek na Porsche 911 GT3. V celkové klasifikaci to znamenalo 11. místo za vítěznou posádkou Maasen-Briscoe s vozem Porsche RS Spyder.
Tomáš Enge po závodě řekl: „Je neskutečné uvěřit tomu, co se nám povedlo. Neudělali jsme jedinou chybu, všichni pracovali na sto procent a měli jsme nejrychlejší vůz. Minulý rok jsem jel dva závody se zlomeným levým zápěstím. Po této zkušenosti vím, že mohu závodit s poraněnou levou rukou, ale pochopitelně jsem nevěděl, jak těžké bude řídit s tak poškozeným loktem. Ale nakonec to nebylo tak špatné a mohl jsem jet své maximum. Musím všem poděkovat za podporu během uplynulého půldruhého měsíce po nehodě. Je to tolik lidí, že těžko mohu říci všechna jména, ale znovu díky všem za podporu a můj rychlý návrat. Všem, kteří mi fandili a přáli brzký návrat, věnuji svůj trojnásobný úspěch ze Salt Lake City. Kromě vítězství v závodě jsem dosáhl i pole position a nejrychlejšího kola“.

J.Rameš 22.5.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar