Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vítězná série pokračuje

Tým OffROADSPORT CZ, jezdící v Maďarsku pod hlavičkou GarZone SE pokračoval v úspěšném tažení evropskou cross country. Dalším skalpem Zapletala a Janáčka se stala HunGarian Baja v okolí Veszprému.

Sedmý závod maďarského šampionátu a třetí podnik otevřeného mistrovství ČR byl zároveň kandidátským závodem na zařazení do seriálu Evropského poháru Baja. Na start se postavily také tři posádky týmu OFFROADSPORT CZ/GARZONE ve složení Procházka – Nemajer, Pořízek – Korejz a Zapletal – Janáček. Již od pátečních prologů bylo všem zúčastněným jasné, že to bude boj především mezi Zapletalem, Kisem a Sýkorou. V Dřevohosticích se před závody pilně pracovalo, neboť bylo třeba připravit techniku velmi narychlo. Vozy Zapletala a Pořízka se totiž vrátily z nedávné Baja GB, a tak měli mechanici prakticky pouze dva dny na servis. U L200 bylo třeba vyměnit a naladit spojku a její uložení, zatímco Pořízkovo Pajero se potýkalo s problémy se řízením.
Již v pátek vyhrál Zapletal oba prology, v sobotu přidal nejrychlejší časy ve všech zkouškách, čímž si získal náskok téměř pěti minut před úřadující mistrovskou maďarskou posádkou Kis a Czegli s Nissanem Navara.
Vicemistru Evropy Sýkorovi se letos lepí smůla na paty a od loňského Španělska prakticky nedojel žádný větší závod. Také v Maďarsku skončil na techniku. Po problémech s kardanem jej v neděli ráno zastavila definitivně prasklá poloosa. Sándor Kis se pokoušel Zapletala pokoušel dohnat, ale marně a když v nedělní první RZ byl o více než 4 minuty pomalejší, bylo prakticky rozhodnuto.
Česká posádka zvítězila s náskokem více jak 10 minut, když třetí László Palik odjížděl se ztrátou 38 minut. Čtvrtý Petr Procházka měl dalších 20 minut ztráty na Palika a pátý Balázs Sarrang ztratil na vítěze šedesát minut. Mirek Zapletal tak drží pěknou vítěznou sérii po vyhraných soutěžích: Prohun 500, Fryštácká Skalka, Baja GB a HunGarian Baja.
Všechny tři posádky týmu OffROADSPORT CZ/GarZone SE se seřadily na stupních vítězů mezinárodního M ČR. Navíc dvojice Procházka – Nemajer vyhrála třídu T1 diesel, čímž vybojoval nejlepší výsledek v dosavadní kariéře. Pořízek a Korejz skončili v národních šampionátech před Procházkou, ale v poslední 177 km dlouhé zkoušce se objevil problém na řazení a do cíle dojel mimo trať. Nicméně poslední zkouška se do MMČR a národního šampionátu Maďarska nezapočítávala, takže o body nepřišel, neboť auto do závěrečného „parc fermé“ dojelo bez problémů.
Tým se nyní soustředí na přípravu techniky pro následující závody ve Vsetíně a další závod v Maďarsku. V říjnu se vydá na závěrečný závod evropského Baja Cupu.

PL, 29.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar