Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Věroslav Cvrček -úspěšný start do sezony

Posádka Věroslav Cvrček – Tomáš Prokorát startuje letos se Škodou Fabii R5 v žlutomodrých barvách turnovské firmy KONTAKT. O servis vozu se opět starají mechanici z Rexteamu. V prvních dvou soutěžích dojeli na sedmém místě na valašce a na šestém na Šumavě.

Věroslav Cvrček: „Do první soutěže jsme vstupovali s velkým respektem s cílem nasbírat co nejvíce zkušeností pro zbytek sezony. Měl jsem velmi dobrý pocit z našeho rozpisu, a přestože byla většina úseku pro nás neznámá a při tréninku byly povoleny pouze dva průjezdy, od začátku soutěže se naše časy v jednotlivých pohybovaly kolem desátého místa. Každým odjetým kilometrem jsme získávali větší jistotu a snažili se jet lépe a lépe. Na závěr se nám celkem povedla RZ Bystřička, kde jsme si jízdu opravdu užili a povedlo se nám přeskočit Romana Odložilíka v celkovém pořadí.“Rallye Šumava

Na Rallye Šumava Klatovy Rexteam důsledně připravil Fabii R5 a posádka důkladně zanalyzovala data a videa z předchozí Valašské rally. Mnoho změn ve stylu jízdy si Věroslav Cvrček vyzkoušel na testu těsně před závodem.

Věroslav Cvrček: „Byl to můj první pořádný test na opravdové trati. Bylo skvělé začít seznamovací jízdy s čerstvými dojmy ze závodního auta. Téměř celá trať pro nás byla nová. Jednotlivé úseky byly tak krásné, že jsme se nemohli dočkat samotného závodu. Již při páteční testovací zkoušce se nám povedl zajet slušný čas. V sobotu jsme hned na druhé rychlostní zkoušce zajeli sedmý čas s malou ztrátou na vedoucí posádku.

Další dvě zkoušky nebyly úplně dokonalé a plynulé, ale časy nebyly špatné. Druhá sekce byla již lepší a první etapu jsme dokončili na sedmém místě. Do druhé etapy jsme vstoupili sedmým a šestým časem absolutně s mnohem menší ztrátou na čelo než v předchozích zkouškách, z čehož jsme měli velkou radost a jízda byla díky tomu mnohem uvolněnější. Nakonec to bylo opět sedmé místo, za které jsme vděční. Ceníme si toho, že fungovala technika, vyhnuli jsme se defektům a jiným chybám. Největší radost ale máme z časů v nedělní etapě, které nám potvrdily, že naše práce mezi závody má smysl a správný směr.


Samozřejmě v tom budeme pokračovat, nyní s ještě větším zápalem. Naprosto úžasné byly šotolinové úseky, kterých bylo na této soutěži mnoho a jízda s Fabií R5 byla opravdu velký zážitek Mé velké poděkování patří Kontakt škoda teamu, díky kterému máme možnost tuto sezonu startovat. Můžeme se tak soustředit na zlepšování našich výkonů. Dále bych chtěl poděkovat našim mechanikům z Rexteamu, kteří se postarali o naše auto do posledních detailů. Velkou podporu také vnímáme od našich rodin a fanoušků, velice si toho vážíme.“
PR 19.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar