Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Valašská rallye - Flídr bez soupeřů

Už 25.ročník Valašské rallye uspořádali pořadatelé Autoklub RS Vsetín, kteří se ze všech sil snaží oprášit zašlou slávu minulých ročníků této mezi posádkami velice populární soutěže.U přes všechny potíže se jim podařilo soutěž uspořádat, i když byla jen součástí tzv. Rallye Super Série a Poháru ČR.

 

Flídr - Ehl

Flídr - Ehl

Berger - Jugas

Berger - Jugas

Tichý - Horák

Tichý - Horák

Soutěž měla bohužel jen jednoho jasného favorita, kterými byli Leoš Flídr a Bohumil Ehl se Škodou Octavia WRC připravenou bývalým vynikajícím soutěžákem a později mechanikem škodováckého týmu Věroslavem Cvrčkem. Hned od prvních kilometrů se usadili na čele a vyhrávali s přehledem jednu zkoušku za druhou. Jiný vůz kategorie WRC se na statu neobjevil, a tak jedinými soupeři byla posádka Silvestr Mikuláštík a Robert Barab se Subaru Impreza WRX. Ti také jako jediní ve dvou zkouškách Flídra porazili, což však pořadí na prvních dvou místech nikterak neohrozilo.

Na třetí posádku v cíli Vlčka s Juřinou, jedoucí rovněž se Subaru Impreza získali více než minutový náskok. Za nimi dojel zkušený ex-tovární pilot Vladimír Berger s domácím Jaroslavem Jugasem se Škodou Octavia.

Na startu se objevilo také několik historických automobilů včele s loňskými mistry Lubomírem Tenklem a Pavlem Šubrtem. Kategorii suverénně vládli až do poslední zkoušky, v níž museli pro technické potíže odstoupit ze čtrnáctého celkového místa. Do té doby se svým Opelem Kadett proháněli posádky na moderních automobilech, dokonce si v deváté zkoušce připsali na své konto devátý nerychlejší čas. Po jejich odstoupení zaujali jejich pozici týmoví kolegové Zdeněk Tichý a Jiří Horák, kteří naopak v sedmé zkoušce zajeli desátý absolutní čas. Druhé místo v historikách vybojovali Hájek a Perski, rovněž na voze Opel Kadett, třetí skončili Habart s Aněčkem se Škodou 120.

 

Jiří Rohlena


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar