Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Václav Pech hodnotí Rally Hustopeče

Soutěž „mezi vinicemi“ provázely již tradičně tropické teploty, ale především velká návštěva diváků, kteří konečně mohli k trati rychlostních zkoušek a i do servisu. „A na atmosféře to bylo hned poznat, především v servisní zóně bylo po dlouhé době opět živo,“ říká Václav Pech jun.

Posádce vyšel vstup do závodu a první etapu vyhrála před nejbližšími pronásledovateli o 4,5 vteřiny. Zúročili tak nedávný tréninkový start na Rallye Plzeň. „Hustopeče mají specifický charakter tratí, obslužné cesty ve vinohradech jsou každá z jiného asfaltu a všude leží prach. Hodně to tu klouže, ale tuhle rallye máme s Petrem rádi. Podle časového harmonogramu jsme měli jet za tmy pouze poslední RZ prvního dne. Vezli jsme si tedy přídavnou světelnou rampu sebou v kufru, abychom ji nepoškodili nějakým kontaktem třeba v retardéru o balík apod. a chtěli jí nasadit až na tu poslední rychlostku. Jenže harmonogram se posunul a my si nebyli jistí, zda nebudeme muset svítit již na předposlední RZ. Narychlo jsme tedy rampu s Petrem nasadili, ale ve spěchu neutáhli spodní držák. Hned po startu se celá rampa se 4 světly začala přizvedávat a vypadalo to, že jí úplně ztratíme, a ještě při tom rozbije přední okno. Problesklo mě v hlavě, jaký to asi bude na poslední rychlostce ve tmě bez světel a s pavoukem na okně? Naštěstí rampa vydržela na svém místě a po vložce jí Petr utáhnul pořádně. Ale telefon jsem měl plný zpráv od lidí z tratě, že nám lítají světla nahoru a dolů,“ popisuje s úsměvem napínavé okamžiky Pech.

EuroOil team udržel těsné vedení v dramatické přetahované o každou desetinku až do cíle. A tak slavil již čtvrté hustopečské vítězství. „Jsem šťastný za celý team, v tom horku to bylo velice náročné pro všechny, ale povedlo se. Šest sekund před druhým na tak náročné a nevyzpytatelné trati po dvoudenním závodění je úplné nic a rozhodnout mohla sebemenší jezdecká chybička, proto si vítězství tentokrát ceníme o něco víc,“ uzavírá Pech.


PR 21.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar