Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Václav Fejfar vyhrál čtyřicátou Evropu

Další milník překonal Václav Fejfar při závodech v italské Maggioře. Dosáhl na čtyřicáté vítězství v závodech ME – nyní poprvé s vozem Škoda Fabia třetí generace. Více prvenství mají na svém kontě pouze Bernd Stubbe a legendární Willi Rösel, který však už delší dobu nezávodí a Václav Fejfar má jeho 42 vítězství již "na dostřel".

V Itálii se jela divize Touring Autocross na dvě jízdy, protože se sešlo více jak deset jezdců. Už v tréninku si vedl nejlépe Václav Fejfar a také sobotní rozjížďku vyhrál, v nedělních byl dvakrát druhý. Takže deset kvalifikačních bodů bral Martin Samohýl, Fejfar devět.

Ve finále odstartoval nejlépe Samohýl, ale za ním se strhl souboj mezi Fučíkem, Fejfarem a Výborným. Drama se rozuzlilo již v úvodním kole, kdy se zhruba v polovině okruhu dostal do čela Václav Fejfar a s náskokem skoro osmi sekund zvítězil před Samohýlem a Červeným.
Před posledním závodem vede Fučík před Samohýlem a Výborným. Fejfar je pátý a teoreticky může ještě stihnout bronz, ale je to spíše teoretická úvaha.

V divizi Junior Buggy se dařilo jičínskému Jakubu Novotnému, který po kvalitním výkonu vybojoval bronzovou příčku za Grencisem a Furazhkinem. Filip Hartman byl devátý. Jakub Novotný drží celkově šestou pozici, na dosah má i čtvrté místo.

Celkovou vedoucí pozici udržel v Buggy 1600 Petr Nikodém, i když se mu nepodařilo probojovat do finále, přestože po rozjížďkách vedl. Tady skončil Milan Vaněk třetí a hned za ním projel cílem Ví´ta Nosálek. Celkově je Vaněk třetí a Nosálek hned za ním.

Vítězství Stubbeho v Super Buggy už asi nikoho nepřekvapilo, ale pro kvalitní umístění si zde dojeli dva Češi – pátý skončil Petr Bartoš a hned za ním Roman Keřka. Stubbe může prakticky už slavit další titul, stejně jako Grencis stříbro.

Závěrečný závod letošního Mistrovství Evropy v autokrosu se uskuteční již následující víkend ve francouzském městečku Saint Igny.


Pavel Vydra 13.9.2017

(foto Tomáš Němec)

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar