Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

V kopcích se bude počítat pouze jedna jízda

Největší novinkou v závodech do vrchu mistrovství republiky je hodnocení, bude se hodnotit totiž pouze jedna nejrychlejší jízda, nikoliv součet!!! Závody do vrchu tvořily vždy dvě jízdy a jejich časy se sčítaly. Ve výjimečných případech se jely jízdy tři a počítaly dva výsledky. To jsme se dočetli v zápisu kopcové komise.

Dále ze zápisu vybíráme:

Od této změny si slibujeme větší objektivitu, například v případě náhlé změny počasí. Pořadatelé budou mít také volnější ruce v určování počtu jízd. Mohlo by se jet více závodních jízd než dvě, pokud to bude časově možné.

Technika se vyvíjí neskutečně rychle a závodní speciály se neustále zrychlují. Naproti tomu tratě a především divácké zóny zůstávají stejné. Není to problém pouze závodů do vrchu, týká se to většiny motoristických disciplín. Brzy bude muset přijít řešení, a to buď v omezení rychlosti vozů, nebo v lepším zabezpečení tratí, což je v případě závodů do vrchu poměrně omezená možnost. Ve zpomalování aut nechceme předbíhat FIA, která se tím v současné době aktivně zabývá, nicméně celou situaci sledujeme a pokud nastanou nějaká opatření, budeme je ihned aplikovat i do MČR.

Velký důraz na bezpečnost jezdců, pořadatelů a diváků. Pracujeme na novém Bezpečnostním manuálu pro organizaci závodů do vrchu. Připravujeme nový přihlašovací systém, ve kterém budou jezdci mimo jiné prokazovat základní znalost řádů při žádosti o licenci.
Maximální výše vkladů zůstává stejná, o výši vkladu rozhoduje pořadatel.
Pro seznamovací jízdy s tratí může pořadatel určit z důvodů bezpečnosti max. rychlost v rozmezí 50 až 80 km/h po celé trati a může ji kontrolovat radarem pod sankcí. Příslušná oznamovací cedule bude umístěna v prostoru startu.


KALENDÁŘ ZAV 2021

Pořadatelé z Náměště, Vrbna, Liberce, Lanškrouna, Prachatic a Brna-autodromu o pořádání MČR nepožádali.16.-18.4.Ecce Homo krátké (náhradní termín 12.9. – 2 závody)
28.-30.5.ECCE HOMO ME (1 závod)
4.-6.6. Ústí nad Orlicí (2 závody)
16.-18.7 Dobšiná ME (1 závod)
30.7.-1.8.Bánovce (2 závody)
3.-5.9.Pezinok (2 závody) podmínka opravy povrchu tratě

Jedná se o dalším podniku MČR v okolí Brna, nebo Setkání Mistrů po skončení sezóny.
Na všech podnicích se pojede i Česká trofej.
Do celkového hodnocení se bude započítávat polovina závodů + jeden.


Za celkové výsledky budou ve skupinách Mistrů vyplaceny prémie za umístění:
1.místo 10 000 Kč
2.místo 6 000 Kč
3.místo 3 000 Kč

V roce 2021 bude vyhlášen: ABSOLUTNÍ MISTR v kategorii 1, ABSOLUTNÍ MISTR v kategorii 2. Další tituly Mistrů budou udělovány v souladu s řády. Jména Mistrů budou vyryta do 75 cm vysokého poháru Mistrů ZAV, který bude uložen v Autoklubu ČR a bude jej možno pro mediální účely Mistrům zapůjčit.


AK ČR + JL 5.2.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar