V Pačejově nejrychlejší Jan Dohnal

O tom, že Rallye Pačejov je mezi soutěžáky velice oblíbená, svědčí letošní účast -105 posádek přihlášených do Rallysprint série a Poháru 2+ a 45 s historickými automobily a 10 v jízdě pravidelnosti.Takovou účast může kdejaká soutěž jen závidět.

Na programu bylo osm rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích, které nejvíce svědčily Fordu Focus WRC dvojice Jan Dohnal a Michal Ernst. Vyhráli všechny a zvítězili s náskokem padesáti sekund. Druhé nejrychlejší časy si rovným dílem rozdělili Jaromír Tarabus zkoušející Škodu Fabia R5 a Slovák Martin Koči se stejným automobilem, ale zapůjčeným od Vojty Štajfa. Nejdříve byl třikrát druhý Tarabus, když si Koči zvykal na nové pneumatiky Pirelli a jak sám přiznal, tady prohráli s Filipem Schovánkem boj o druhou příčky. I když v následující zkouškách zajeli čtyři druhé časy, a ztrátu na druhého Tarabuse snížili na necelých osm sekund.

Na dalších dvou místech se umístili jezdci s Fordy Fiesta R5 – čtvrtý Martin Vlček a pátý Roman Odložilík, ,terý zprovoznil auto až ve tři hodiny ráno. Velice dobře obsazenou soutěž obohatily polské posádky, především pak Lukasz Habaj s Jackem Spentanym a Gabrys Zbigniew Gabrys s Arturem Natkaniesem, obě s Fordy Fiesta R5. Zvláště Habaj byl na trati hodně vidět a jeho styl se divákům líbil. Habaj, který koupil zbrusu novou Fiestu se všemi evolucemi, nakonec skončil devátý.

České soutěže si oblíbil i MAttias Kahle, jenž se Škodou Fabia R5 dojel sedmý a i když je stále prvotřídní pilot, tak přeci jen má svůj zenit již za sebou. Pohled na jeho jízdu je ale stále hezký.

Skupinu produkčních automobilů vyhrál Václav Kopáček se Subaru Impreza a celkově skončil hned za první desátkou. Ve dvoukolkách nenašel přemožitele Eugen Smékal s Citroënem DS 3 (celkově 14.místo). Zajímavý je i výsledný čas Jiřího Káni, vítěze kategorie historických automobilů. S Fordem Sierra by obsadil desátou příčku mezi soudobými automobily.
Rally Pačejov se vydařila podle nás po všech stránkách. Krásné počasí a kvalitní jezdecké obsazení (mj. 11 vozů kategorie R5) přilákalo k trati velké množství diváků, kteří museli jít často hodně daleko k trati.

1.Dohnal – ErnstFord Focus WRC00:39:34.7
2.Tarabus – TrunkátŠkoda Fabia R5+00:00:42.8
3.Koči – SchovánekŠkoda Fabia R5+00:00:50.4
4.Vlček – ŽákováFord Fiesta R5+00:01:16.9
5.Odložilík – TurečekFord Fiesta R5+00:01:28.5
6.Sýkora – PalivecŠkoda Fabia R5+00:01:47.9
7.Kahle – DoerrŠkoda Fabia R5+00:02:23.3
8.Trněný – PritzlŠkoda Fabia WRC+00:02:52.9