Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Trucky zahájí sezonu o víkendu v Mostě

Úlohu zahajovacího podniku evropského šampionátu tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) převzal mostecký autodrom. Již 28. ročník závodního víkendu TOTAL Czech Truck Prix ve dnech 28. až 30. srpna měl být původně třetí zastávkou ročníku 2020 oblíbeného a divácky atraktivního seriálu.

Z důvodu epidemie koronaviru a nemoci covid-19 ale promotér první dva závodní víkendy na okruzích Nürburgring v Německu a Slovakia Ring nedaleko Bratislavy zrušil.

Ani v Mostě ale opatření k zamezení šíření epidemie neumožní uspořádat nejprestižnější a nejnavštěvovanější akci každoročního kalendáře autodromu v podobě a rozsahu, na který byly týmy i fanoušci v uplynulých letech zvyklí. I když – na rozdíl od většiny dosud uskutečněných motoristických sportovních akcí v Evropě – bude mít TOTAL Czech Truck Prix diváckou kulisu, počet návštěvníků je omezený. Dodržování přísných hygienických nařízení se promítne také v uzavření paddocku pro veřejnost, změn doznají i zavedené ceremoniály. Celková atmosféra tak bude výrazně komornější.


Součástí závodního víkendu bude i tradiční vložená série Renault Clio Cup Central Europe, v níž titul obhajuje český jezdec Tomáš Pekař, a také několik novinek. Maxx Formula představí novodobé monoposty velkých cen F1, GP2, F3000, IndyCar, nebo Super League Formula, vyráběných od 90. let do roku 2010. Tourenwagen Legenden zahrnuje vozy, jež se v 80. a 90. letech účastnily seriálů DTM, ITC a Superturismo. Bohužel je přihlášno jen devět vozů.


Fanoušci ostrých soubojů trucků se mají na co těšit. Na startu nebude chybět šestinásobný evropský šampion Jochen Hahn, španělský matador Antonio Albacete, maďarský rychlík Norbert Kiss ani skvělá německá závodnice Steffi Halm. Nejúspěšnějším českým zástupcem v šampionátu je tým Buggyra Racing. Pro letošní sezonu má několik nových želízek v ohni. Zkušeného Adama Lacka, který by rád k titulu mistra Evropy z roku 2017 přidal další, doplní mladá krev. Devatenáctiletý talentovaný Francouz Téo Calvet a dcera majitele týmu Martina Koloce Aliyyah, která oslavila 1. července teprve šestnácté narozeniny.


Seriál mistrovství Evropy v závodech tahačů by měl být letos jen šestidílný. Pokud nenastanou žádné nepředvídatelné okolnosti, bude po zahájení sezony v Mostě následovat belgický Zolder (12. a 13. září), španělská Jarama (26. a 27. září), Hungaroring v Maďarsku (17. a 18. října), proslulý okruh Le Mans ve Francii (7. a 8. listopadu) a italské Misano (14. a 15. listopadu).
PR 26.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar