Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Triner přeci jen v Krumlově

Populární 34. Rallye Český Krumlov se zúčastní kompletní domácí špička bojující o body v Mezinárodním mistrovství ČR či Rally Super Sérii. Mezinárodní kalendář MS bohužel neumožnil start mj. Kopeckému, Valouškovi, Prokopovi nebo Bérešovi. Přesto se mají fanoušci ve dnech 26. a 27. května na co těšit.

 

Jednoznačnými favority jsou Štěpán Vojtěch tentokrát se Štěpánem Palivcem, neboť stálý spolujezdec Michal Ernst má zlomenou nohu. S Peugeotem 206 WRC obhajuje loňské vítězství a na domácí půdě se s „wéercéčkem" představí po třech měsících. Se  Škodou Octavia WRC jim bude sekundovat Leoš Flídr, kterému nezhatila dobrou náladu ani havárie v Tišnově. V jižních Čechách  to nebude mít vůbec jednoduché, neboť na zdejších tratích ještě nikdy nejel.

K favoritům musíme řadit i jezdce produkčních vozů, jimž s jedničkou vévodí zkušení Václav Pech a Petr Uhel, kteří po vítězství v Rallye Matador Púchov představí poprvé v Čechách nové Mitsubishi Lancer Evo 9. Největšími soupeři budou Vojtěch Štajf se Subaru Impreza, Václav Arazim, Miroslav Jandík, Miroslav Cais či  Milan Chvojka nebo slovenský host Peter Gavlák, všichni s Mitsubishi Lancer. Největší nebezpečí na ně však číhá od Rakušana Achima Mörtla, který vede průběžnou klasifikaci, přestože musel vynechat púchovskou rallye. Se Subaru však vyhrál úvodní dvě soutěže na sněhu.

Podobně nabyté je i startovní pole dvoukolek, mezi nimiž dominuje šest speciálů Super 1600 obohacených o dvě Škody Fabie RS Kit Car a Tlusťákovo Saxo Kit Car, v rámci Rally Super Série se představí čtyři kitové dvoukolky.

Jeden z nejlepších soutěžáků české historie a stále velmi populární Emil Triner pojede za ČK motorsport. Triner startuje letos hlavně na Slovensku se Škodou Fabií Kit Car, prvním exemplářem vozu, původně postaveným pro Jana Kopeckého. Jeho autor Vlastimil Brůzl pak připravil pro Kopeckého druhé auto a s prvním jezdil sám. Ovšem na sprintu v Tišnově došlo u Trinerova auta k technické poruše, takže je otázka s jakým vozem pojede. Říká se, že motor v tom prvním je lepší, má příznivější křivky průběhu výkonu a točivého momentu. Trinerův start slibuje velkou podívanou, stále platí za vynikajícího jezdce dvoukolek. Ne nadarmo byl i mistrem Evropy. S Fiatem Punto S 1600 se kromě Dušana Kouřila představí ještě Polák Frycz, Roman Odložilík plánuje premiérový start Suzuki Swift S 1600, nesmíme však zapomenout ani na Renault Clio S 1600 úřadujícího mistra Josefa Petáka.

A nakonec nesmíme opomenout trio velice rychlých vozů Opel Kadett C GTE Exces Super Bike Clubu řízené Tenklem, Tichým a Hájkem, kteří se představí v rámci volného závodu historiků.

Průběžné pořadí po 3 soutěžích: 1. Mörtl (60), 2. Gassner (43), 3. Štajf (43), 4. Pech (52), 5. Trojan (36), 6. Jandík (27), 7. Cais (25), 8. Béreš (24), 9. Dončev (19), 10. Sonnleitner (15). Další informace na http://www.rallykrumlov.cz/ nebo http://www.ewrc.cz/

 

Aleš Hodouš, 25.5.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar