Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tomáš Tomeček z Dakaru na Dakar

Tomáš Tomeček potřetí v řadě vyráží do Saúdské Arábie na Dakar Rally, aby tam se svou Tatrou 815 pracoval jako rychlá asistence pro Can-Amy špičkového mezinárodního týmu South Racing. Přitom zcela nedávno, v říjnu, sólo jízdou v kabině Tatry dokázal zvítězit v kategorii kamionů na Africa Eco Race a na přípravu vozu na další misi měl jen několik týdnů.

Spolupráce se South Racingem trvá už od Dakaru 2021. Tomeček tehdy naplno využil dakarské zkušenosti a potenciál své plně mechanické Tatry, která má korbu, a tedy dokáže uvést až tunu nářadí a náhradních dílů potřebných pro servis bugin Can-Am. Pomáhal, servisoval a úspěšně projel celou trať od startu až do cíle. Dokonce zvítězil ve vypsané kategorii rychlých asistencí. Spokojenost s jeho prací panovala i letos v lednu při Dakaru 2022 a tak přišla nabídka na třetí pokračování.


„Těším se. Je to pro mě práce a jsem moc rád, že ji mám. Beru vítězný vůz z Afriky a věřím, že spolu zase uděláme dobrou službu,“ říká Tomáš Tomeček. Do jeho oranžové Tatry se vrátily sedačky pro navigátora a mechanika. V tomto případě nikoliv palubního, ale týmového. O servis Can-Amů se stejně jako minule bude primárně starat italský mechanik Niccolo Funaioli. Navigátor bude nový. Vlastně, staronový.


„Chtěl jsem jet bez navigátora, jak jsem v poslední době zvyklý z Afriky. Ale to mi nebylo umožněno,“ přibližuje Tomeček. „Tak jsem oslovil holandského navigátora Arda Munstera. Před několika lety jsme spolupracovali v našem balai při Morocco Desert Challenge. Známe se, budeme mít na co navázat,“ těší se Tomeček. V týmu jej doplní ještě jeden kamion rychlé asistence, tentokrát značky Man.Lednovým Dakarem ale Tomečkova jízda sezónou 2023 neskončí, naopak. Už v březnu jej čeká další start na Africa Eco Race. Když tedy vše dobře dopadne, tak se Tomáš Tomeček v období 14 měsíců od ledna 2022 do března 2023 zúčastní dohromady čtyř dlouhých etapových maratonských závodů dakarského typu. Všechny pojede s tou samou, stoprocentně mechanickou Tatrou 815. V Africe je zároveň jediným členem její posádky, v Saúdské Arábii je jejím jediným mechanikem. Bude to obdivuhodný výkon člověka i jeho stroje.

PR 2.12.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar