Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tarquini s Hyundaiem mistrem svtěta

Závodní vozy Hyundai i30 N TCR ve službách soukromých týmů získaly po závodě v Macau světové tituly FIA WTCR (World Touring Car Cup) v hodnoceních jezdců i týmů. V mistrovství světa v rally získal tituly vicemistrů jak v jednotlivcích, tak týmech.

Gabriele Tarquini z týmu BRC Racing a soukromý tým MRacing-YMR získali se závodními vozy i30 N TCR mistrovské tituly v hodnoceních jezdců, resp. týmů. Rozhodly o tom výsledky finálového podniku světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR) 2018, pořádaného na závodním okruhu Guia v Macau.

Tarquini předvedl v prvním závodě se svým vozem i30 N TCR v barvách týmu BRC Racing dobrý start ze sedmého místa. Již před třetí zatáčkou se dostal na čtvrté místo, které udržel až do cíle, a to i po dvou opakovaných startech po výjezdech safety caru. Yvan Muller, jezdec týmu MRacing, v začátku dokonce vedl a do cíle dojel na druhém místě. Podařilo se mu tak snížit náskok svého rivala v boji o titul. Avšak výsledky prvního závodu především zmenšily před nedělními závody počet potenciálních uchazečů o titul ze sedmi pouze na Mullera a Tarquiniho.

Druhý závod měl dramatický průběh od samého začátku. Tarquini, startující ze 14. místa, se stal bez vlastního přičinění obětí nehody, která vyvolala řetězovou reakci a postihla velkou část startovního pole. Příď jeho vozu byla v důsledku kolize značně poškozena. Ale dokázal dojet do boxů a tým tak získal více času k přípravě vozidla na třetí závod. Muller se z pátého místa na startu posunul o jedno místo výš a později se probojoval na třetí místo, a před posledním závodem zmenšil Tarquiniho náskok na 18 bodů.

Tarquini do třetího závodu odstartoval. V prvním kole se probojoval mezi nejlepších deset jezdců, zatímco Muller se usadil na pátém místě za Norbertem Micheliszem z týmu BRC Racing. Přestože závod dokončil nakonec na čtvrtém místě – za Micheliszem – zisk 16 bodů mu k vymazání Tarquiniho náskoku nestačil. Tarquini dokončil závod na desátém místě a stal se tak mistrem mezi jezdci.

E. S. Chung, výkonný viceprezident společnosti Hyundai Motor Group, řekl: „Je pro nás čest, že jsme mohli sledovat tak vynikající výkony našich vozů Hyundai i30 N TCR v první sezoně WTCR s tak silnou konkurencí, a vlastně na celém světě. Je to výsledek tvrdé práce a maximálního úsilí všech spolupracovníků divize Hyundai Motorsport. Oddělení Customer Racing hraje důležitou roli v globální strategii naší značky, takže je fantastické, že můžeme slavit tak výjimečný úspěch ve WTCR. Pro Hyundai je opravdovou poctou, že hraje tak významnou roli také v okruhových závodech, a věřím, že v budoucnosti na tento milník navážeme ještě většími úspěchy.“

Gabriele Tarquini k tomu řekl: „Je to skvělý pocit získat titul. Byl to nesmírně náročný rok nejen pro mne, ale i pro celý tým BRC Racing Team a Hyundai Motorsport Customer Racing. Konkurence v letošní sezoně FIA WTCR byla fantastická – rozhodovalo se až v posledním závodě. V celé sezoně jsme zažili tolik dobrých okamžiků a Hyundai i30 N TCR po celou sezonu potvrzoval, že patří mezi absolutní špičku. Já a vlastně všichni jezdci s vozy Hyundai jsme byli po celý rok rychlí a konzistentní, a oba tituly pro Hyundai to potvrzují.“


Hyundai 22.11.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar