Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Štajf a Landa startují na iránské Shiraz Rally

Soutěžní jezdec Vojtěch Štajf už nejedenou překvapil veřejnost svými zajímavými projekty. Jednou to byl start v Rallye Monte Carlo, podruhé za Polárním kruhem při Arctic Rally nebo v mexickém Carera Panamericana s historickými automobily. Nyní jej čeká další výzva – Shiraz Rally v Iranu.

„Při pohledu na naši doutnající Fabii R5 (#111), která nám lehla popelem na barumce jsem si myslel, že celý projekt íránské výpravy budeme snad muset odpískat. Jenže účast na Shiraz Rally 2017 má pro nás a zejména pro Karla Janečka, spoluzakladatele projektu Racing21, prioritu číslo jedna. Takže jsme napnuli všechny síly, vstali z popela a postavili dvě bílé Fabie R5 v šotolinové specifikaci,“ představuje zákulisí projektu účasti ve finále šampionátu MERC 2017 Vojtěch Štajf. „Ve spojení s Danem Landou, který pojede s druhou Fabií R5, má naše íránská mise ještě hlubší význam indoevropského kulturního poselství. Mě ale spíš zajímá samotná rallye na šotolině, protože ostrý závod jsem se šotolinovou specifikací Fabie R5 ještě nejel,“ vysvětluje Štajf další důvod účasti v exotické destinaci.

Shiraz Rally 2017 bude posledním podnikem MERC – Middle East Rally Championship. Letošní finále Středního Východu se pojede ve dnech 13.-15. září, přičemž centrum soutěže bude hostit starobylé centrum perské říše Persepolis. „Věci kolem Persie a hlubších historických symbolik jsou záležitostí Dana Landy, v mé kompetenci je spíš závodní část. Tedy příprava vozů, logistika a všechny okolnosti samotného startu a účinkování v Shiraz Rally 2017. Samozřejmě nás zajímá porovnání se špičkou v podobě posledního vítěze Nassera Al-Attiyaha na Fordu Fiesta R5 a jelikož jsme na šotolině s Fabií R5 ještě nejeli, tak se těšíme i na ostrý závod na nezpevněném povrchu,“ dodal Štajf.

V současné chvíli jsou doprovodné vozy v Turecku a z celkové délky 5200 kilometrů je čeká něco přes tři tisíce kilometrů. S náročnou logistikou mezi Tureckem a Iránem pomáhá tým Nassera al-Attiyaha, který se na rallye přesouvá z Libanonu.

„V soukromých podmínkách tady celý tým předvádí velké výkony a já teď jen doufám, že oba dva vozy dlouhou cestu přes Balkán a zejména celé Turecko přežijí bez úhony, a hlavně v plánovaném čase,“ přeje si hladký průběh náročné logistiky Štajf, který kolem sebe soustředil tým 30 lidí čítající nejen mechaniky a posádky, ale zároveň mediální tým.

A protože se do Íránu asi nikdo z České republiky nechystá, bude celé účinkování dvou Fabií R5 na Shiraz Rally 2017 přenášeno prostřednictvím zpravodajství České televize, serverů auto.cz či ewrc.cz a samozřejmě týmového facebooku a YouTube kanálu tuzemským fandům a veřejnosti.


PR 5.9.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar