Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Sosnová přivítá rallycrossovou elitu

Třetí díl Mistrovství Evropy v rallycrossu zavítá již po desáté ve dnech 3. a 4. června na Autodrom Česká Lípa v Sosnové. Ve startovní listině neschází nikdo z hlavních favoritů v jednotlivých divizích 1, 2 a 1A.

 

Přihlášeni jsou všichni tři lídři po závodech v Portugalsku a ve Francii, a to Švédové Lars Larsson (Škoda Fabia), Mattias Thörjessen (Opel Astra OPC) a Belgičan Michael De Keersmaecker (Opel Corsa).

Největší pozornost bude upřena na nejsilnější divizi 1, kde mezi třicítkou přihlášených patří k favoritům třináctinásobný mistr Evropy Kenneth Hansen ze Švédska. Letos startuje s novým vozem Citroën C4. První závod vyhrál, v druhém skončil třetí.

Ze známých tváří nechybí nikdo, to znamená, že opět uvidíme loňského vítěze Jernberga, Isachsena, Kuyperse, Rustada (všichni Ford Focus), přijedou i Pailler a Jokinen (Peugeot 206), Bermingrud s Citroënem Xsara a pochopitelně Larsson se Škodou Fabia. Po dlouhé době se objeví také Jiří Jírovec se Škoda Fabia z dílny Pavla Koutného, který se bude snažit „rozchodit" rovněž Fabii. Diváci se mohou těšit i na legendu automobilového sportu a vítěze závodu z roku 2003 Per Eklunda a jeho Saab 9-3. Letos se mu zatím nedaří, ale jeho atraktivní jezdecký styl vždy nadchne.

Velmi slibný úvod měli do sezony čeští jezdci, neboť se čtyřikrát objevili na stupních vítězů. Roman Častoral (Opel Astra OPC) obsadil v divizi 2 v obou závodech vždy druhé místo a stejná příčka mu patří v průběžném pořadí po dvou závodech. Jaroslav Kalný (Peugeot 206) byl v divizi 1A dvakrát třetí a v celkovém hodnocení je rovněž na druhém místě za suverénním Belgičanem De Keersmaeckerem.

V divizi 1A se představí 27 jezdců, nejslaběji je obsazena divize 2 se čtrnácti piloty. Právě v ní bude svádět asi největší souboj Častoral s Bory Thörjessenem, Valle a Slastadem, všichni jedoucí s vozy Opel Astra OPC.

Na jezdce čeká v Sosnové okruh v délce 1198 m, z čehož 60 procent vede po asfaltu a zbytek po nezpevněném povrchu. Každá kvalifikační jízda se jede na čtyři kola, zatímco finálové jízdy na šest kol.

 

Časový program:

Sobota 3. června

11:00 - 12:00 hod          1. volný trénink

12:45 - 13:45 hod          2. volný trénink

14:15 hod                      Oficiální měřený trénink

16:30 hod                      První série rozjížděk

 

Neděle 4. června

09:00 - 10:00 hod          Zahřívací trénink (Warm Up)

10:30 hod                      Druhá série rozjížděk

13:00 hod                      Třetí série rozjížděk

15:40 hod                      Finálové jízdy

 

JL, 2.6.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar