Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Konfigurátor kol

Slušovická Mikuláš Rally ukončí sezonu

Oblíbená Mikulášská rally ve Slušovicích opět uzavře sezonu českého rallysportu. Letošní osmý ročník se pojede v sobotu 2. prosince pod názvem CBS CARBOSPED MIKULÁŠ RALLY FOREVER 2017.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili trať ve stejné podobě jako v předchozích letech, měří celkem 63 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km.

Mikuláš Rally s centrem ve Slušovicích je každoročně tradičním rozloučením s rallyovou sezonou. Nejinak tomu bude i při letošním osmém pokračování. „Soutěž si získala mezi týmy a fanoušky značnou oblibu a už má vybudovanou za předchozí léta pevnou tradici. Vycházíme opět z osvědčeného modelu harmonogramu soutěže a stavby tratě z minulých ročníků. Diváci se mohou těšit opět na atraktivní průjezdy na okruhu kolem dostihové dráhy ve Slušovicích i klasickou erzetu z Lípy přes Zádveřice do Slušovic,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a pokračoval: „Změnili jsme přejezdovou trasu, když z rychlostní zkoušky Fagus Lípa pojedou soutěžní vozy přes Neubuz a letiště Bílá Hlína, abychom se vyhli slušovickému náměstí, kde bude probíhat jarmark. S vedením města Slušovice máme velmi dobré vztahy a vzájemně si vycházíme vstříc.“

Během sobotního dopoledne se uskuteční technické přejímky, letos proběhnou opět v dílnách Minařík Racing v Nových Dvorech a dále seznamovací jízdy (7 – 10:30 hodin). První vůz vyjede na trať tradičně v 11:30 hodin při výjezdu ze servisního parkoviště, cíl soutěže je situován při vjezdu do uzavřeného parkoviště u firmy Gazel v Nových Dvorech v 15:36 hodin.

Propustnost tratě činí 80 posádek, přičemž uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na pátek 24. listopadu.

Jako první odstartuje Tomáš Kostka se Škodou Fabia R5, za ním se stejným vozem Grzegorz Grzyb, dále Roman Odložilík (Ford Fiesta R5), Jan Černý (Škoda Fabia R5), Martin Vlček (Ford Fiesta R5), Antonín Tlusťák (Ford Fiesta R5), Ondřej Bisaha (Ford Fiesta R5), s „eknami“ Martin Březík (Mitsubishi Lancer) nebo Václav Kopáček (Subaru Impreza). Z jezdců, kteří se objevili v Praze zavítají také do Slušovic např.Igor Drotár, Tomáš Kukučka, Tomáš Pospíšilík atd.RO + JL 28.11.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar