Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Slibné jezdecké obsazení na Barum rally

Pořadatelé Barum rally Zlín mají již dnes v rukávu řadu jezdeckých es. Do České republiky by měla přijet řada kvalitních jezdců a startovní pole letošní barumky se jeví jako nejkvalitnější v dosavadní historii zlínské rally.

Vedle evropského šampionátu se započítává do nového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC). Vedle klasifikace jezdců se do prestižního klání přihlásilo již šest automobilek – Fiat, Mitsubishi, Volkswagen, Peugeot, Honda a Citroen.
„Čteme tiskové zprávy jednotlivých týmů a postupně se dozvídáme, kdo všechno pojede mistrovství Evropy nebo seriál IRC. Osobně jsme se účastnili předchozího podniku v Turecku, kde s námi řada jezdců jednala o účasti na Barum rally Zlín. Dále se nám ozývají prostřednictvím telefonu, internetu a dávají dohromady své požadavky. Například tovární tým Fiatu má objednáno přes šedesát pokojů. Zatím máme pro týmy vhodné ubytování v okolí třiceti až čtyřiceti kilometrů od Zlína,“ řekl Miloslav Regner, ředitel rally.
Se zlínskými pořadateli již jednali manažeři týmů Fiat a Peugeot. Turínský Fiat hodlá nasadit do boje možná hned trojici továrních vozů, zcela jistě to budou Andrea Navarra a Fin Anton Alén. „Nelze vyloučit ani start dalšího italského jezdce, který je zlínským divákům velmi dobře znám,“ upřesnil Regner.
Ve velmi dobrém světle se na turecké šotolině ukázal Peugeot Sport Espana, především vítěz Fiat rally Nicolas Vouilloz z Francie. Velmi dobré výkony odvádí i Španěl Enrique Garcia Ojeda (oba Peugeot 207 S2000).
Černým koněm rally může Turek Volkan Isik (Fiat Grande Punto S2000), který v letošní sezoně překvapil hodně odborníků. Isik působil spíše v domácím šampionátu a letos je hodně rychlý. „Tým kolem Isika si zajistil ve Zlíně ubytování v předstihu již začátkem února. Určitě se objeví i vítězové barumky Ital Renato Travaglia (Mitsubishi Lancer EVO IX) a Francouz Simon Jean-Joseph (Citroen C2 S1600). Oba s námi již jednali a velmi se těší na zlínský start,“ upřesnil Regner.
Do České republiky se ozvali i zástupci týmu Kronos Racing, který ve Zlíně nasadí Peugeot 207 S2000, když za volant usedne Bernd Casier z Belgie. Silná plejáda špičkových pilotů přijede z Polska (Michal Solowow, Tomasz Czopik a další), Bulharska (Dimitar Iliev, George Tanev), Itálie (Corrado Fontana, Marco Cavigioli), Chorvatska (Juraj Šebalj) atd. Automobilka Honda prostřednictvím týmu JAS Motorsport nasadí na vozech Honda Civic Type R dvojici ve složení Dani Sola ze Španělska a Luca Betti z Itálie.
Další přední jezdci se na zlínský sekretariát ozývají téměř každý den. Letošní Barum rally Zlín bude nabitá hvězdným startovním polem a diváci uvidí na rychlostních zkouškách Zlínského kraje nevídanou podívanou, jakou Česká republika dosud nezažila.


Pátek 24.srpna
StartZlín17.00
RZ1Zlín21.00


Sobota 25.srpna
StartZlín7.20
RZ2Slušovice8.58
RZ3Pindula9.36
RZ4Halenkovice12.05
RZ5Kudlov12.63
RZ6Slušovice14.51
RZ7Pindula15.29
RZ8Halenkovice18.02
RZ9Kudlov18.50
CílZlín21.05


Neděle 26.srpna
StartZlín7.00
RZ10Zádveřice8.48
RZ11Janišov9.31
RZ12Trojanovice9.54
RZ13Zádveřice12.44
RZ14Janišov13.27
RZ15Trojanovice13.50
CílZlín15.55
JL, 11.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar