Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Fabia Rally2 evo Edition 120 - pouze dvanáct kusů

Na oslavu svého 120. výročí vstupu do světa motoristického sportu představuje ŠKODA Motorsport limitovanou sérii ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120. K dispozici bude pouze dvanáct kusů této speciální verze úspěšného soutěžního vozu.

Na oslavu své 120. leté závodní tradice představuje ŠKODA Motorsport limitovanou edici svého úspěšného zákaznického rallyeového speciálu. ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 vznikne v počtu pouhých 12 kusů. Každý z nich bude těžit z technických vylepšení vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo připravených pro rok 2021 a současně bude disponovat další speciální výbavou.
Kromě standardních prvků dodávaných s aktuálním modelem, dostane navíc sadu zeleně lakovaných hořčíkových kol a LED světelnou rampu doplněnou o LED světla do zatáček.

Součástí standardní výbavy je také soubor dodatečných prvků příslušenství, sestavený na základě zkušeností továrních posádek. Jedná se především o úložné vaky a sítě pro osobní věci, nářadí, náhradní díly a jiné vybavení. Další extra výbavou jsou rovněž vaky na pitnou vodu, nádoby na provozní kapaliny, upínací pásy, držáky a mnoho dalšího. Limitovaná edice současně potěší speciální obrazovkou Edition 120 na obou displejích ve voze, unikátním barevným provedením a plaketou s výrobním číslem.


Speciální nabídku limitované edice doplní navíc certifikát původu, praktický batoh z nabídky ŠKODA Merchandise a exkluzivní model (1:18), který věrně odpovídá originálu.

„Limitovaná edice je all-inclusive verze vylepšeného vozu pro rok 2021. Není však pouze dále zdokonalenou verzí našeho speciálu, který již vybojoval mnoho mistrovských titulů, ale s jeho exkluzivní výbavou je provedení Edition 120 také skutečným sběratelským vozem,“ řekl Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport.


ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 je vybavena všemi prvky ze souboru komplexních úprav připravených pro rok 2021. Patří mezi ně zdokonalený motor, u nějž bylo cílem zlepšení výměny plynů a příprava zápalné směsi ve spalovacím prostoru. Došlo u něj také k použití nově navrženého a efektivnějšího chladiče stlačeného vzduchu, optimalizovaného tvaru sběrného výfukového potrubí, nového časování ventilů a také nové mapy elektronické řídicí jednotky.

Tyto úpravy zlepšily celkovou výkonnost a charakteristiku motoru a současně zvýšily hodnotu maximálního výkonu o 2 kW na 214 kW (v závislosti na použitém palivu). Díky nově naladěným tlumičům má vůz lepší trakci a stabilitu na všech typech povrchů, což se při jízdě pozitivně odráží na vyšší důvěře řidiče ve schopnosti vozu.

Kromě zvýšení celkové výkonnosti bylo dalším hlavním prvkem změn zlepšení spolehlivosti. Masivnější zadní nápravnice minimalizuje riziko poškození na náročném povrchu. Speciální systém chlazení zadních brzd, který byl dříve homologován pouze pro použití na asfaltu, může být nyní použitý také v šotolinové verzi.

Motor dostal přepracovaný systém mazání se zlepšenou funkcí v dynamických režimech. Součástí úprav je nový sací koš a vylepšený tvar přepážek v olejové vaně motoru, které zlepšují vedení oleje k turbodmychadlu a zajišťují jeho spolehlivější zásobování. Dalším výsledkem provedených změn je snížení množství oleje. Ke zlepšení komfortu posádky přispívají také nově uspořádaná tlačítka na volantu až pro osm různých funkcí či přepracovaný držák heveru. Všechny zdokonalené díly nejnovější varianty vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo jsou již homologované.

Zákazníci limitované edice si mohou vůz ještě dále přizpůsobit vlastním požadavkům. Nově je k dispozici například sada delších převodů, která je vhodnější pro soutěže s vyššími průměrnými rychlostmi a zvyšuje maximální rychlost vozu na 202 km/h. Zejména pro povrchy s nízkou přilnavostí pak ŠKODA Motorsport nabízí také třetí sadu diferenciálových ramp (48/70), kterou lze použít jak na šotolině, tak na asfaltu.Škoda 12.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar