Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Sezona závodů do vrchu začíná na autodromu v Brně

Na Masarykově okruhu v Brně se o víkendu rozjede aktuální sezóna LIQUI MOLY Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, společně s LIQUI MOLY Maverick Hill Climb Czech a ÖBM Mistrovství Rakouska. Na úvodním podniku se tak představí celkem 201 jezdců a z tohoto důvodu bude letošní VI.GMS PROLOG Automotodrom Brno premiérově dvoudenní.

Masarykův okruh ožil závodními speciály už ve středu 29. března. Prvnímu podniku závodů do vrchu tradičně předchází předsezónní testování a volné jízdy sportovních a závodních automobilů. „Zájem je opět veliký. I přes sněžení a mrazivé počasí testovalo ve středu osmačtyřicet vozů, ve čtvrtek šedesát devět a na pátek je nahlášeno už přes sto jezdců,“ uvádí pořadatel podniku Aleš Gänsdorfer.
Náročné přípravy výrazně zkomplikovalo počasí a silný vítr, který poškodil nainstalované prvky okolo tratě. Všem se tak vrací vzpomínky na loňský velmi chladný ročník GMS PROLOG Automotodrom Brno. I přes brzký jarní termín je do úvodního závodu přihlášen rekordní počet jezdců. LIQUI MOLY Mistrovství ČR čítá 65 přihlášených, celkem 41 účastníků nastoupí do rakouského mistrovství a startovní listina série Maverick Hill Climb Czech zahrnuje 95 jmen. „I když se na poslední chvíli vždy někdo odhlásí, počet účastníků je opravdu veliký. Nicméně jsme to čekali, takže jsme se už předem rozhodli pro dvoudenní formát podniku. V mezinárodním seriálu Maverick Hill Climb Czech padl jeden rekord, a to sice účast zahraničních jezdců. Ve startovní listině je zastoupeno celkem osm evropských zemí,“ doplnil Aleš Gänsdorfer.


Do Brna se chystá i úřadující Mistr České republiky v kategorii II. – Petr Trnka (ACCR CZECH TRNKA RACING TEAM – NORMA M20FC). „Během zimní pauzy jsme museli přestavět náš závodní speciál v návaznosti na nové technické předpisy pro Evropu. Museli jsme přidat váhu a zvednout světlou výšku. Také jsme repasovali mnoho dílů včetně tlumičů a převodovky. Do Brna si tedy jedeme nejen zazávodit, ale hlavně vše vyzkoušet, dostat auto zase do ruky a najít optimální nastavení po úpravě hmotnosti a výšky. Pak musíme vše ještě zkontrolovat, abychom byli připraveni na první evropský podnik ve Francii,“ vysvětlil Petr Trnka.


Z dalších špičkových jezdců se v mistrovském závodě představí mj. Janík (Norma), Beneš (Osella), Svoboda (Lola), ale také Tereza Machová (Norma). S vozy Lamborghini pak Jerman, Kmínek a Mičánek atd. Do Mavericku se přihlásili Komárek, Petit, Pailer, Ferstl atd.
V kategorii I. (uzavřené vozy), kraloval v loňské sezóně Marek Rybníček a také on začne v Brně s obhajobou mistrovského titulu. (ACCR LIQUI MOLY CZ – KTM X-BOW) „Brno je ideální podnik na rozjezd a odzkoušení auta hned na začátku sezóny. Je super, že se letos pojede jako dvoudenní. Přes zimu jsme na autě hodně pracovali, máme zhruba o padesát koní víc, a to není zdaleka maximum, kterého můžeme dosáhnout. Vylepšili jsme také brzdy, zavěšení i aerokit a jsem zvědavý, jak se všechny úpravy projeví na časech,“ doplnil Marek Rybníček.VI.GMS PROLOG Automotodrom Brno proběhne v termínu od 31. března do 2. dubna 2023.PR 30.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar