Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Setkání mistrů v Sosnové až před Vánocemi?

V tuto chvíli parametry systému PES neumožňují uspořádání 19. Setkání mistrů v původně avizovaném termínu 4. a 5 prosince 2020. Protiepidemiologický PES „vyštěkal“ Setkání mistrů až do naprosto předvánočního času a pořadatelé ze Sosnové avizují připravenost uspořádat 19. Setkání mistrů ve dnech 18. a 19. prosince 2020.

Situace v České republice s ohledem na šíření koronaviru se v posledních dnech postupně pomalu lepší. Od nadcházejícího týdne by mělo dojít k dalšímu uvolnění pravidel, které se nyní řídí systémem PES, což je protiepidemický systém ČR (PES) založený na výpočtu indexu rizika, který je kalkulován ze známých parametrů epidemie COVID-19.

V té době by už neměl platit Nouzový stav vyhlášený na území České republiky a při zachování postupného trendu zlepšování situace, by v tomto termínu měly být mnohem příznivější podmínky Setkání mistrů uspořádat. Závodníci, kteří projevili zájem na Setkání mistrů startovat jsou s tímto termínem srozuměni a jsou připraveni v předvánoční čas své stroje v Sosnové představit a bojovat proti svým soupeřům na trati autodromu, která musí být připravena i s ohledem na zimní podmínky.

Vše se samozřejmě bude dále řídit a upravovat podle aktuální situace s koronavirem na základě vydaných vládních opatření a samozřejmě také na základě systému PES, který věřme bude tentokrát vůči závodníkům, pořadatelům a fanouškům vlídnější a nebude tolik cenit své zuby. Přesné podmínky konání Setkání mistrů, počty účastníků a možnost návštěvy akce diváky, to vše se bude řešit aktuálně podle opatření, které budou v době konání v platnosti.


PR 26.11.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar