Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Setkání mistrů s Nikodémem a Pechem, Rohlena nabízí svezení

Sezona automobilových závodů už definitivně skončila v uplynulých týdnech anebo dnech, jako například v sobotu při Rally Vsetín. Poslední boje o vteřiny jsou dobojovány a o mistrovských titulech je už jasno. To je ideální čas k přepnutí z módu závod do módu zábava a show.

Setkání mistrů XXI. Global Assistance se uskuteční 4. (tréninkové jízdy 9-16 h´) a 5. listopadu (paralelní závod) na autodromu v Sosnové u České Lípy.

Letošní Setkání mistrů přinese jednu zajímavou novinku, kterou je účast závodníků ze závodů do vrchu. Více k tomu vysvětluje Pavel Dušánek, ředitel autodromu Sosnová. „V loňském roce jsme položili nový povrch na podstatnou část autodromu a můžeme tak postavit zcela asfaltovou trať bez velkých nerovností. Během roku už si trať u nás vyzkoušely například historické formule či okruhové speciály, a tak jsme na Setkání mistrů pozvali i závodníky do vrchu. Myslím, že to bude pro diváky zajímavé zpestření.“ Dodejme jen, že v české kotlině není jiná motoristická akce, kde by fanoušek automobilového sportu mohl na jedné trati v ostrém tempu sledovat historické i moderní speciály rally, autokrosové buggy, speciály z rallycrossu a k zemi proklatě přilepené speciály ze závodů do vrchu.

Předběžný seznam přihlášených na XXI. Global Assistance Setkání mistrů čítá v tuto chvíli okolo pěti desítek závodníků, ale na finální verzi si ještě budeme muset pár dnů počkat. Největší hvězdou bude novopečený mistr Evropy v autokrose v královské třídě Superbuggy, kterým je Petr Nikodém s CM Buggy. Autokrosaři budou na Setkání mistrů početnou skupinou a mezi ostatními jmenujme ještě určitě nestora českého automobilového závodění a živoucí legendu autokrosu, kterou je bezpochyby Jaroslav Hošek s Porsche, který zatím nevynechal jediné Setkání mistrů. Dalšími do party jsou Vladislav Štětina, Jaromír Štětina a Eliška Plná (nejmladší účastník, teprve 12 let), vítězka autokrosového Lady Cupu v Junior Buggy.


Mezi přihlášenými rallycrossaři jsou například Aleš Fučík se speciálem VW Polo, či Lukáš Červený se Škodou Fabia MK1. S nimi bude soupeřit autokrosař Jiří Bret s VW Polo a správně by sem měl být zařazen i Luboš Kužel, který má autokrosový speciál Audi, mnohem lehčí než třeba Audi Petra Žáčka a Jiří Fígla, kteří jsou rovněž přihlášeni.


V kategorii soutěžních jezdců rally není třeba pochybovat o tom, že k těm nejrychlejším bude patřit Václav Pech s Fordem Focus WRC či mladý Dominik Stříteský se Škodou Fabia R5. Překvapit může Václav Kopáček s Fordem Fiesta R5. Do Škody Fabia R5 z Rexteamu usedne Martin Rohlena, který si vůz vyzkoušel v Bělé a nevedl si špatně. Pokud by měl někdo zájem okusit horké sedadlo během pátečních jízd (za úplatu) může ještě zavolat na telefon 720 170 626.


Kvalitně obsazená je i kategorie historických automobilů rally, kde najdeme například Tomáše Engeho za volantem Fordu Escort RS 2000 či mistra Evropy Vojtěcha Štajfa se silnou Toyotou Celica GT4. Doplní je například Vladimír Berger se Škodou 130 LR. V seznamu přihlášených chybí Jiří Navrátil, ale s Fordem Sierra Cosworth již "hobluje" okruh o "stošest".


Už zmiňovanou novinkou bude účast „vrchařů“, kde se diváci mohou těšit například na atraktivní souboje dvou vozů Lamborghini, kde za volantem uvidí Martina Jermana a Zdeňka Kmínka. (Pozn.red.dost možná, že pojedou pouze exhibici).


Toto byl jen stručný výčet z předběžného seznamu přihlášených na XXI. Global Assistance Setkání mistrů, který už sám o sobě naznačuje, že se diváci nebudou v sobotu 5. listopadu 2022 na autodromu v Sosnové nudit. Více informací postupně naleznete na www.autodrom.cz



PR + JL 1.11.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar