Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Setkání mistrů - Testování s příchutí zábavy

Tým Racing 21 se o víkendu představil s oběma vozy Polo GTI R5 v rámci 18. ročníku Global Assistance Setkání mistrů. Týmového jezdce Vojtěcha Štajfa doplnil za volantem druhého vozu Václav Pech jun., který v letošní sezóně obsadil v českém šampionátu celkově třetí místo.

Populární akci Global Assistance Setkání mistrů letos bohužel nepřálo tolik počasí. Přesto zavítalo na Autodrom v Sosnové velké množství diváků, které sledovalo především zábavnou soutěžáckou show v podání téměř padesáti soutěžních jezdců z různých motoristických disciplín včetně kategorie historických vozů. Přestože se jedná především o akci v příjemné atmosféře s cílem pobavit diváky v hledišti, došlo i na velmi těsné souboje v rámci již tradiční rychlostní zkoušky v systému dvou startujících vozů.

Tým Racing 21 zde vůbec poprvé nasadil současně oba své vozy Polo GTI R5. Vedle Vojtěcha Štajfa se za volant druhého vozu posadil špičkový český jezdec Václav Pech jun. Ten si přijel nové Polo GTI R5 do Sosnové vyzkoušet s cílem posoudit jeho jízdní vlastnosti pro případné starty v příští sezóně. Vojtěch Štajf naopak využil této akce k poděkování obchodním partnerům týmu Racing 21, které pozval do svého soutěžního zázemí.
Ve sportovní části letošního Setkání mistrů se z obou jezdců na voze Polo GTI R5 více dařilo Václavu Pechovi, kterému však utekl finálový duel, a to pouze o třináct setin sekundy. Přesto nakonec získal celkově třetím místem v cíli pódiové umístění. Vojtěch Štajf ztratil cenný čas chybou v první kvalifikační rozjížďce a obsadil tak nakonec páté místo.

„Jako manažer týmu Racing 21 jsem spokojený, protože jsme měli v pětici nejrychlejších hned tři vozy, neboť i čtvrtému v cíli Petru Kačírkovi technicky připravuje soutěžní vůz právě náš tým. Já jsem v první jízdě trochu chyboval a zdejší autodrom ani drobné zaváhání neodpouští. Naopak jsem ale moc rád, že Vašek Pech dovezl naše Polo GTI R5 na pódium a hlavně, že měl z první ostré jízdy s tímto vozem velmi pozitivní zkušenost. Jeho hodnocení je pro nás velmi cenné. Společně se ještě objevíme na prosincovém Pražském Rallysprintu, který pro nás uzavře letošní sezónu, a doufám, že i vyjasní, jestli budou Václav se svým spolujezdcem Petrem Uhlem v příští sezóně těšit velké množství svých fanoušků právě v našem voze,“ zhodnotil účast v Sosnové Vojtěch Štajf.

„Pro mě to byla velmi dobrá zkušenost. Polo GTI R5 mě pozitivně překvapilo, motor hezky táhne od spodu, což mi hodně scházelo u mého dosavadního vozu. Je jasné, že každý jezdec si přizpůsobuje auto svému stylu. Tady byl povrch tratě velmi kluzký, proto jsem preferoval měkké nastavení podvozku a byl jsem moc spokojený,“ zhodnotil první soutěžní kilometry s vozem Polo GTI R5 jezdec Václav Pech.Vojtěch Štajf i Václav Pech se objeví s oběma vozy na letošním Pražském Rallysprintu, který se koná dne 7. prosince 2019.


PR 6.11.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar