Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Setkání hvězd motorsportu již tuto sobotu

Generálním partnerem je premiérově firma Hasman klima, jejíž majitel David Hasman se zároveň zúčastní závodu. Vedle něj má do tradičního dějiště, kterým je zličínská Caravan Metropol Arena, dorazit více než devadesát závodníků a zváni jsou samozřejmě i příznivci motoristického sportu.

Otcem celé myšlenky je známý autokrosový fotograf Tomáš Němec. Toho početná účast těší. „Je skvělé, že účast se každoročně navyšuje. Dorazí autokrosaři (mj. V.Štětina, J.Štětina, V.Fejfar, J.Ratajský, D.Pytloun, E.Pytlounová, Milan Vaněk, rallycrosaři (Aleš Fučík, Josef Šusta), soutěžáci (Vladimír Berger, Josef Kakrda, René Dohnal, Pavel Valoušek, Vlastimil Neumann, Jan Sýkora, karel Trojan), vrchaři (David Komárek, Milan Svoboda, Jaromír Malý, motokrosaři a dokonce i jezdci z Dakaru. Chybět nebudou ani zahraniční jezdci – rakouští bratři Luca a Marco Gerhartlowé a ze Slovenska přijede rallycrosař Miro Pospíchal. Účast přislíbili také dva aktuální držitelé Zlatého volantu Lukáš Vojáček a Petr Nikodém,“ nastiňuje hvězdnou startovní listinu hlavní organizátor a přidává další důležité informace. „Sraz je v sobotu v 8:30 v Caravan Metropol Areně v Areálu PSN na pražském Zličíně, ulice Ringhofferova 115/1. Podmínkou účasti jsou helma a kombinéza. Startovné činí tisíc korun plus minimální příspěvek tří set korun na rekonvalescenci Petra Grosse. Za možnost uskutečnit tuto akci chci poděkovat sponzorům. Těmi jsou Hasman klima, Řeznictví a uzenářství Josef Petrik, časopis Rally, RZ1 rally shop a pivovar Kocour.“

Po loňské absenci se letos představí Jan Ratajský. „Loni mi start zhatila nemoc. Tím více se těším letos. Je super nápad setkat se před sezónou s lidmi napříč motoristickými disciplínami a v podstatě zahájit sezónu. Skvělé je, že zde je mnoho legend a zároveň nastupující mládí. A ambice? Samozřejmě každý chce udělat hezký výsledek. Ještě podstatnější však je potkat se a popovídat s kamarády,“ vysvětluje svůj pohled na akci pilot, jenž loni kombinoval rallycross s autokrosem.

Svoji premiéru na této akci bude mít Vladimír Berger. „Těším se hlavně na setkání s kamarády, které jsem dlouho neviděl. Chci se svézt a pokecat. Především pak přispět na Petra,“ oceňuje charitativní část podniku dlouholetý soutěžák a bývalý pilot mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport.

Jedním z výše zmiňovaných aktuálních držitelů Zlatého volantu je Lukáš Vojáček. „Pojedu podruhé. Popravdě řečeno, mě ty elektrické káry moc nejdou. Asi mi chybí zvuk toho motoru. Každopádně akce je to rozhodně hezká,“ těší se loňský evropský šampión kategorie 1 v závodech do vrchu.


PR 14.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar