Semerád mistrem v rallyesprintech

Dvě soutěže před skončením českého rallyesprintového šampionátu si dvojice Josef Semerád a Bohuslav Ceplecha již vybojovala mistrovský titul, když vítězstvím ve Vyškově získala už čtvrtý zlatý věnec ze sedmi startů.

S Mitsubishi Lancer Evo 9 jedoucí Josef Semerád se ujal vedení už po prvních dvou vyhraných rychlostních zkouškách, a i když si do konce soutěže, připsal už pouze jeden nejrychlejší čas, zaslouženě zvítězil. A to nejen součtem časů, ale díky svému atraktivnímu stylu také u diváků. Polák Grzyb s Mitsubishi se blýskl dvěma nejlepšími časy, ale to mu stačilo až na čtvrtou příčku, když se před něj dostali Jiří Volf s Mitsubishi a Josef Kopecký se Škodou Fabia Kit Car. Oba vyhráli po jedné zkoušce, stejně jako Jelínek, který odstoupil z třetího místa po poslední zkoušce pro poruchu motoru.

V poslední zkoušce se také propadl z pátého místa na osmé Jozef Béreš, do té doby nejrychlejší muž s dvoukolkou (Suzuki Ignis). Ani tentokrát se bohužel nedařilo Barvíkovi, který pro technickou závadu odstoupil již v třetím úseku.

Kategorii historiků vyhrál opět Tenkl, o čtyři sekundy před týmovým kolegou Tichým. Jejich Opely Kadett Coupé tak potvrdily, že jsou v současné době k neporažení a neztratí se ani mezi současnými automobily. O tom svědčí 23. a 24. místo z 98 odstartovaných posádek. Třetí skončil Aleš Jirátko s BMW 2002 a čtvrtý Emil Triner se Škodou 130 RS. Více info na http://www.ewrc.cz/

+2.26,1

10.Minařík - Semela

Škoda Felicia Kit

+2.40,0

Průběžné pořadí: 1. Semerád (172), 2. Barvík (91), 3. Volf (82), 4. Peták (70), 5. Jelínek (65), 6. Jandík (63), 7. Kožmín (59), 8. Odložilík (54), 9. Pantálek (42), 10. Červenka (34)