Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Šampion Pech se vrací na slovenské tratě

Návrat na slovenské tratě ohlásila posádka Václav Pech a Petr Uhel, která ve slovenském šampionátu získala již v letech v roce 2002 i 2003 s Fordem Focus WRC mistrovský titul. O tomto víkendu (14. a 15.4.) se postaví na start Rally Matador Tatry.

„Na Slovensku jsme měli vždy velmi dobré vztahy. Od roku roku 2001 jsme pravidelně po tři sezony startovali ve slovenském šampionátu. V následujících letech jsme již neměli, o co bojovat, neboť odpadla konkurence a zaměřili jsme se více na český mistrák. Loňská sezona byla pro nás po stránce odjetých soutěží velmi chudá. Přešli jsme na nové auto a jezdili pouze český šampionát. Neměli jsme prostor na testování vozu a nebylo příliš času naučit se s enkovým vozem závodit. Pro mě byl přechod z vozu WRC do enkového auta snadnější. Je to však odlišný styl jízdy. Dvě, tři soutěže jsme auto poznával, naštěstí dnes je už situace jiná,“ říká pětinásobný vítěz Rallye Matador Tatry.
Pouze jednou našel v Púchově přemožitele, když jej před třemi lety porazil Roman Kresta. „Jsem rád, že jsem dostal možnost v letošní sezoně absolvovat slovenský šampionát. Velmi se na Slovensko těším, neboť si vyzkouším nové věci. Pojedeme větší počet soutěží, celý tým se zlepší. Každopádně účast v Tempus Rally velmi vítám,“ vysvětluje plzeňský jezdec.
Pojede na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, s nímž pravidelně startuje v Mezinárodním mistrovství České republiky. „Nedá se říci, že jde o stejný vůz jako na začátku sezony. Daří se nám auta dobře prodávat, takže jsme za loňský rok vystřídali čtyři vozy, nicméně pojedeme se stejným modelem a pod hlavičkou soutěžícího Čedok Slovakia. Letošní sezonu jsme začali dobře, neboť jsme vyhráli Jänner i Šumavu. V obou se sešla výborná konkurence.
Málokdy se stane, aby jeden jezdec vyhrál v šesti letech stejnou rally. V tomto směru patří Pech zřejmě k evropskému unikátu. Spojení Rallye Matador Tatry a Václav Pech je vždy značka vítězů. „Neumím na to odpovědět, proč se mi v Púchově daří. Máme tady spoustu kamarádů a známých, cítím se zde jako ryba ve vodě. Možná charakter rychlostních zkoušek vyhovuje mému jezdeckému stylu. Jsou zde velmi klouzavé tratě. Naše výhry však nebyly jednoduché, první rok jsme úspěšně bojovali s Kuligem, další rok s Cserhalmim, Bérešem, Kopeckým, v loňském roce jsme se tahali o sekundy s Jožkou Bérešem. Zkrátka to byl tuhý boj od začátku až do konce. Recept na púchovské výhry však nemám,“ říká Pech.
A program posádky v letošní sezoně? „V roce 2007 pojedeme kompletní český a slovenský šampionát. Dále budeme obhajovat prvenství v regionálním Evropském poháru. Samozřejmě nás láká v budoucnu účast na některém z podniků mistrovství světa. Ale v brzké době to zřejmě nebude. Přednost má rodinná firma a je velmi těžké skloubit obě věci. Samozřejmě chci vyhrát, ale vždy se k tomu stavím rovnýma nohama.“ V letošním seriálu mistrovství Slovenska se objeví nová soutěž Rally Spiš, která se pojede v Popradu. „V Tatrách jsem nikdy nestartoval. V Čechách jsem vyhrál všechny rally, na Slovensku mám zakleté Košice. Jednou jsme zde odstoupili pro poruchu a následující rok jsme uklouzli na štěrku, který nám do zatáčky nasypali neukáznění diváci,“ vysvětluje Pech. „Čas velmi rychle utíká. Žijeme pořád naplno, kromě rodinné firmy a automobilových soutěží jdou všechny záliby stranou,“ říká Václav Pech, který patří i při letošním 38. ročníku Rallye Matador Tatry k žhavým kandidátům na prvenství.
Ovšem vyhrát budou chttí i další. K favoritům rallye s 25 rychlostními zkouškami (221 km) patří mj. Poláci Kuzaj a Kuchar, Bulhar Dončev nebo čeští jezdci Štajf (všichni Subaru), Arazim, Trojan nebo Slovák Cserhalmi (všichni Mitsubishi).

RO, 12.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar