Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

ŠKODA FABIA RS Rally2 při premiéře vyhrála

Úspěšná závodní premiéra vozu ŠKODA FABIA RS Rally2: Nová generace rallyového speciálu z Mladé Boleslavi s Norem Andreasem Mikkelsenem za volantem a Torsteinem Eriksenem na sedadle spolujezdce dokončila německou Lausitz-Rallye vítězstvím.

Vůbec první zákaznický vůz ŠKODA FABIA RS Rally2 opustil haly ŠKODA Motorsport a putoval do týmu Toksport WRT. Tento německý tým obvykle přihlašuje vozy ŠKODA do kategorie WRC2 FIA Mistrovství světa v rally. Nasazení nové generace do své závodní flotily ale naplánoval jako pomyslný rozšířený shadedown na Lausitz-Rallye, která je jednou z nejnáročnějších šotolinových soutěží ve střední Evropě. A nový vůz ŠKODA FABIA RS Rally2 splnil svůj úkol. Úřadující mistr světa kategorie WRC2 Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Torsteinem Eriksenem vyhráli jednodenní soutěž s náskokem více než 20 sekund.


Andreas Mikkelsen si pochvaloval nově vyvinutý speciál pro skupinu Rally2 z Mladé Boleslavi. „Prožili jsme skvělý den. ŠKODA FABIA RS Rally2 byla úžasná,“ řekl po oslavě vítězství. „Když jedete rally, je to vždycky jiné než při testování. Během soutěže jsme udělali několik změn a auto díky nim bylo stále lepší a lepší. Je samozřejmě výjimečné vybojovat vůbec první vítězství pro vůz ŠKODA FABIA RS Rally2.“


Lausitz-Rallye, která se počítá jako závěrečný podnik European Rally Trophy (ER) 2022, se jela na obslužných komunikacích bývalých nebo dokonce stále aktivních povrchových dolů na hnědé uhlí v blízkosti německo-polských hranic. Vydatné deště ve dnech před startem přinesly spoustu stojaté vody, díky níž byly rychlostní zkoušky extrémně měkké, což mělo za následek vytvoření hlubokých kolejí v průběhu soutěže. Zejména zákaznické týmy ŠKODA Motorsport však tuto výzvu ustály. Kromě celkového vítězství nového vozu ŠKODA FABIA RS Rally2 se čtyři vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo a ŠKODA FABIA Rally2 umístily v první desítce.


Nejlépe z nich dojel Eurosol Racing Team. Loňští vítězové, několikanásobný mistr Německa Matthias Kahle se spolujezdcem Christianem Dörrem, vystoupili na stupně vítězů jako třetí celkově,
následováni českou posádkou Adam Březík/Ondřej Krajča z týmu Samohýl ŠKODA Team a Estonci Raulem Jeetsem/Andrusem Toomem z týmu Sports Racing Technology.
Výsledky Lausitz-Rallye

1.Mikkelsen/Eriksen (N), ŠKODA FABIA RS Rally2, 1.24:02,4 h

2.Kristensen/Johansson (S/S), Hyundai i20 N Rally2, +21,6 s

3.Kahle/Dörr (D/D), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +2:44,9 min

4.Březík/Krajča (CZ/CZ), ŠKODA FABIA Rally2, +3:45,2 min

5.Jeets/Toom (EST/EST), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +4:13,3 min


Na www.autosport.cz je zajímavá poznámka

http://www.autosport.cz/clanek.php?cl=22403

PR
7.11.2022Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar