Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

SEAT s jediným cílem - vyhrát WTCC

Už o příštím víkendu, přesně 10. března, začne v brazilské Curitibě další ročník novodobého mistrovství světa cestovních automobilů WTCC. Zatím oba ročníky vyhrál Angličan Andy Priaulx s továrním BMW 320, který i letos patří k největším favoritům.

Team SEAT

Team SEAT

SEAT Leon

SEAT Leon

Zprava: Gené, Tarquini, Muller, Jourdain

Zprava: Gené, Tarquini, Muller, Jourdain

BMW 320

BMW 320

Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti

Alfa Romeo

Alfa Romeo

Cestu k třetímu titulu se mu budou snažit překazit mj. jezdci týmu SEAT, který vstupuje do své třetí sezony s jasným cílem: obsadit nejvyšší příčky. Když španělská značka ve WTCC v roce 2005 začínala, v pořadí výrobců se umístila na třetím místě, vloni již na druhém, a tak letošní ambice směřují již jen k absolutnímu vítězství.
Odvážnému plánu předcházel náročný zimní testovací program na několika okruzích, jehož výsledkem je zlepšení výkonů speciálu León WTCC. Závodní SEAT v typických žlutomodrých barvách již v minulém roce prokázal své kvality třemi prvními místy, pěti pole-position a osmi nejrychleji zajetými koly.
V sezóně 2007 nasadí SEAT čtyři vozy, do nichž usednou Španěl Jordi Gené, Francouz Yvan Muller, Ital Gabriele Tarquini a Mexičan Michel Jourdain, který přichází do WTCC ze zámořských seriálů Champ Car a NASCAR.
Vedle jezdců továrního týmu je pozornost SEAT Sportu zaměřena rovněž na soukromé týmy: vítěze titulu soukromníků, tým GR Asia s jezdci Tom Coronelem a Emmetem O’Brienem, tým SEAT Italy, jehož barvy bude hájit národní šampión Roberto Colciago a tým Exagon Belgičanem Pierre Yves Corthals. V jednání se SEAT Sport jsou také další jezdci a týmy, které usilují o účast ve WTCC.
SEAT má letos opět velmi silné zastoupení díky zkušeným týmům i jezdcům, a tak jediným cílem pro rok 2007 je vítězství v celém MS. Letošní klání bude nadmíru atraktivní podívanou už proto, že se zapojí 15 vozů čtyř značek (SEAT, Chevrolet, BMW, Alfa Romeo) vysílajících do WTCC tovární týmy.
S vozy BMW pojedou mj. Priaulx, Zanardi, Farfus, J.Müller, Rangoni, d´Aste, Alfa Romeo získala Thompsona (druhý jezdec ještě nebyl oznámen) a Chevrolet zůstává věrný loňské sestavě – Larini, Menu a Huff. Další značky - Honda, Peugeot a Toyota - se poháru účastní neoficiálně, ale kdo se posadí za volant, zatím ještě není známé.
Pohár WTCC 2007 odstartuje již 10. března 2007 v Brazílii a stejně jako v minulém roce skončí v Macau v listopadu. Pro příznivce okruhových závodů připomínáme, že na brněnském Masarykově okruhu se pojede 16. a 17.června. (Termíny závodů najdete v rubrice Kalendáře)

Jindřich Lasík, 26.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar