Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Rychlé tahače opět v Mostě

Poslední srpnový víkend čeká severočeský autodrom v Mostě obvyklý vrchol sezóny, Mistrovství Evropy v závodech tahačů, Renault Trucks-Czech Truck Prix 2011. V početném startovním poli je Česko zastoupeno dvěma špičkovými týmy i jezdci.

V týmu MKR Technology se sídlem v Židovicích u Roudnice nad Labem, který obhajuje loňské vítězství v Poháru konstruktérů, startuje Adam Lacko spolu s Němcem Markusem Oestreichem a Švýcarem Markusem Bösigerem a roudnický tým Buggyra reprezentuje David Vršecký, dvojnásobný mistr Evropy, spolu s Britem Chrisem Levettem.
Oba naši jezdci v dosavadním průběhu šampionátu mají na kontě každý po jednom vítězství a několik dalších míst na pověstné „bedně“. V průběžném hodnocení je zatím Adam Lacko na čtvrtém místě následovaný Davidem Vršeckým. Mistrovství zatím poměrně suverénně ovládá Němec Jochen Hahn s černým tahačem MAN (loni bronzový), za ním je úřadující mistr Evropy, Španěl Antonio Albacete s typicky červeným vozem MAN a dále jsou kromě šestého Němce Nittela (MAN) srovnáni všichni piloti obou českých stájí: třetí Oestreich, čtvrtý a pátý už jmenovaní Lacko a Vršecký, sedmý Bösiger a osmý Levett. Pohár konstruktérů zatím vede MAN před MKR-Technology a Buggyrou.
Diváci, kterých tradičně dorazí na mostecký okruh kolem 50 tisíc, se mohou těšit na nekompromisní souboje o přední příčky jak v jednotlivých závodech, tak v celkovém pořadí.
Těžkou vozbu vyváží v rámcových závodech Středoevropský pohár Formule Renault 2.0, který je považován za jeden z přestupních bodů do nejvyšší formule a mj. v něm momentálně startují potomci slavných závodníků, Joshua Hill (syn mistra světa F-1 Damona Hilla) a Carlos Sainz (syn dvojnásobného mistra světa v rally). Dalšími v bohatém programu budou závody cestovních vozů německé série DMV-TCC, která se jezdí už od roku 1990 a na mosteckém okruhu představí vůbec poprvé.
Na diváckém svahu bude jako vždy připraven bohatý doprovodný program pro dospělé i děti.Jiří Rameš, 22.8.2011
Foto Buggyra a F-Renault
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar