Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rozhovor se Simone Faggiolim

Víme, že pro fanoušky motorsportu je tato doba moc dlouhá. Čekání, jestli se můžeme na něco těšit nebo se musíme smířit s tím, že se uvidíme až příští rok, je nekonečné. Proto jsme se rozhodli, že Vám budeme přinášet krátké rozhovory a články se zajímavými osobnostmi.

Začínáme jak jinak než Simonem Faggiolim, legendou závodu Ecce Homo, jedenáctinásobným mistrem Evropy a nejúspěšnějším jezdcem historie evropského šampionátu.


Simone, zdravíme tě zase po roce. Jak se máš? Co Tvá rodina? Jste všichni zdraví?
Ahoj! Naštěstí jsme v pořádku, já i celá rodina, v Itálii jsme si prošli velmi těžkými chvílemi, ale nyní je to o moc lepší a doufáme, že se brzy vrátíme do normálu.


Celá současná situace je k našemu sportu velmi nemilosrdná. Co je teď náplní Tvých dnů, když bys za standardní situace byl na závodech?

Pro nás z motorsportu je tato situace velmi obtížná, protože nás to zastavilo přímo v době, kdy sezóna začala. Rovnou jsme si prožili karanténní období, které jsem strávil doma, věnoval jsem se work-outu a byl jsem plně schopen užívat si své tři děti.Byly v plánu nějaké změny (technika, tým, apod.), na které se můžeme těšit příště?

V druhé části mistrovství, v roce 2019, jsme hodně vylepšili vůz a díky tomu jsme vyhráli posledních pět závodů. Nyní jsme na voze provedli jen malý vývoj, abychom se jej pokusili ještě vylepšit. Můj tým je stále složen ze stejných jezdců jako v sezóně 2019.Pokud by bylo možné závod zorganizovat později, přijel bys k nám i v mimořádný termín závodu?

Velmi doufám, že Ecce Homo 2020 bude! Já a můj tým budeme rozhodně přítomni.Zjistili jsme, že vstříc trati Ecce Homo jsi vyrazil už patnáctkrát. Je něco, co bys vzkázal našemu závodu a fanouškům?

Je to velmi emotivní, uvědomit si, že jsem byl u vás už patnáctkrát... Stále si pamatuji, když jsem přijel poprvé v roce 2003... Krásné....Ecce Homo pro mě vždycky bude jeden z nejlepších závodů v evropském mistrovství. Všichni pořadatelé a celé ředitelství funguje perfektně, atmosféra během závodu ve Šternberku je nádherná. Vítají nás ve Šternberku fanoušci a pořadatelé se o nás starají fantastickým způsobem. Cítíme se jako doma. Doufám, že se všichni uvidíme v roce 2020...Děkujeme Ti za krásnou každoroční podívanou. Jsi legendou Ecce Homo!!
Ze srdce děkuji ❤️vidíme se brzy. Simone
Za odpovědi děkují Dagmar Schärferová, DiS. a Bc. Milena Schärferová www.eccehomo.cz 18.5.2020

foto JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar