Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rozhovor a Christianem Merli, držitelem traťové rekordu Ecce Homo

Přinášíme Vám rozhovor s dalším velmi úspěšným italským pilotem, který se nesmazatelnou stopou zapsal do historie Ecce Homo. Velmi charismatický a sympatický jezdec, který je největším konkurentem Simone Faggioliho, není nikdo jiný než Christian Merli. V loňském roce překonal traťový rekord na Ecce Homo, které také vyhrál.

Christiane, protože je Itálie na tom kriticky, co se týká pandemie koronaviru, musíme se zeptat, jestli jsi v pořádku? Ty a Tví blízcí?


Bohužel jsme v Itálii měli velmi obtížné období v návaznosti na Coronavirus, nikdo si takovou věc nedokázal představit, naštěstí jsme všichni v pořádku a nyní jsme začali s náležitými preventivními opatřeními znovu pracovat. Prozatím se zdá, že infekce klesají a mnoho lidí se zotavujeMáš teď volné dny nebo jsi zaneprázdněný? Máš nějakou fyzickou přípravu na potenciální sezonu?


Během doby, kdy jsme byli uzavření, jsem využil příležitost udělat nějakou domácí práci a cvičil jsem ve své malé tělocvičně. Nyní, když můžeme pracovat, dokončili jsme generální opravu mého vozu Osella FA 30 a také se nám podařilo provést test na okruhu. Musím říct, že mi opravdu chybělo řídit závodní auto.
Když se neúčastním závodů, pracovně se věnuji instalaci markýz, takže v tomto období tomu mohu věnovat více času k potěšení svých zákazníků, kteří si v posledních letech zvykli na dlouhé čekací lhůty kvůli mé nepřítomnosti díky účasti na CEM.
Ve svém volném čase trénuji, cvičím v tělocvičně a chodím po horách nebo jezdím na horském kole.Ecce Homo vydalo prohlášení, kde mluvíme o tom, že se pokusíme závod uspořádat později. Mohli bychom čekat i Tvoji účast?


Ecce Homo je jedním z mých nejoblíbenějších závodů, a to jak pro stopu, tak pro fantastické publikum. Mám ve Šternberku spoustu přátel, takže doufám, že závod se zvládne uspořádat a nebudu chybět. Nemůžu se dočkat, až budu s vámi všemi.V jaké fázi je Mistrovství Itálie? Máš více informací, jestli se pojede nějaký závod?


Momentálně se diskutuje o různých možnostech, zdá se, že existuje vůle zorganizovat Trento Bondone, ale to se stále rozhoduje a pak by bylo celkem 4 - 5 závodů. V jižní Itálii jsou teploty mírné až do listopadu. To vše však bude možné, pouze pokud se zdravotní situace bude zlepšovat stejně jako v posledních několika dnech. Držíme pěsti a doufáme.Jsi v kontaktu s ostatními italskými jezdci? Jak se jim daří?


Naštěstí jsou všichni v pořádku, v poslední době jsme v kontaktu častěji než obvykle, protože spolupracujeme s Federací na nalezení řešení pro restart.Za odpovědi děkují Dagmar Schärferová, DiS. a Bc. Milena Schärferová www.eccehomo.cz
28.5.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar