Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Roman Kresta má vyzkoušeno a nastaveno

Po úspěšném vystoupení na Bohemia rally, vrcholí v týmu MOGUL RACING přípravy na legendární barumku. Ta se letos pojede již po sedmačtyřicáté a bezesporu se jedná o jeden z nejvýznamnějších podniků v ČR. Pro Romana Krestu je to navíc domácí soutěž, na kterou se vrací po tříleté pauze se spolujezdcem Petrem Starým.

I přesto, že je Roman maximálně vytížený přípravou na nadcházející víkend, dokázal ještě ve spolupráci s dobročinným spolkem KORUNKA Luhačovice splnit sen nevidomému malému Tomášovi, kterého svezl ve svém závodním voze.

„Včera jsme ještě jednou otestovali Fabii, vše je vyzkoušeno a nastaveno. Znáte mě, v tomhle případě je sto procent málo. Musím si být jistý, že jsme vše připravili opravdu na maximum. V nastavení jsme udělali nějaké změny, které jsem zkoušel druhý den na bohemce. Fabii jsme více přizpůsobili mému jezdeckému stylu, teď funguje ještě lépe, přesně jak jsem si představoval. Bude to skvělé svezení, opravdu se moc těším.

Na barumce jsem naposledy startoval před třemi lety s Fabií S2000 a Péťou Starým. Bohužel jsme brzy odstoupili kvůli prasklým výfukovým svodům. Tenkrát jsme si Petrem řekli, že jednou se tady ještě svezeme. Nebylo to jenom naše přání, chtěli to po nás i fanoušci a přátelé. Jsem rád, že nám to přátelé z MOGULU a BENZINY umožnili. Když se podívám do startovní listiny, můžu říci, že fanoušky čeká opravdový motoristický svátek“, řekl Roman Kresta.

Několik dní jsem bojoval s nachlazením, měl jsem hrůzu z toho, že přijdu o hlasivky. Dneska je to naštěstí lepší, přesně včas, protože právě začínají tréninky. Celý tým tvrdě makal na přípravě auta, Fabie je v super kondici. Teď už to bude na nás. Naposledy jsme ve Zlíně odstoupili po technické závadě z prvního místa. Takové ambice letos určitě nemáme, chceme si to s Romanem užít a hlavně potěšit naše fanoušky. Já osobně se těším na upravené tratě, hlavně na Pindulu. Pojedeme kousek od míst, kde jsem jako malý kluk vyrůstal, takže to bude veliká srdcovka, vlastně jako celá barumka“, dodává Petr Starý.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar