Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallysprint Kopná se zajímavými jmény

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota se rozhodli posunout konání soutěže z původního data v polovině dubna na květnový termín uvolněný Rallye Český Krumlov. Populární Kopná se uskuteční ve dnech 21. – 22. května s tradičním centrem ve Slušovicích pod názvem 26. AUTO UH RALLYSPRINT KOPNÁ 2021.

Populární rallysprint v České republice proběhne za dodržení hygienicko-protiepidemických opatření. Všichni přímí účastníci rally (soutěžní posádky, mechanici, doprovod týmů, činovníci, pořadatelé, zástupci medií a další) jsou povinni dodržovat soubor hygienických opatření podle aktuálních předpisů Ministerstva zdravotnictví České republiky a Krajské hygienické stanice ve Zlíně

Slušovický rallysprint otevře letošní sezonu jednodenních soutěží seriálu


Autoklub Rallysprint Série a Poháru 2+.
Autoklub Mistrovství České republiky v historické rally
Poháru mládeže
Adam Cup 2021
Pirelli 2021


„Podobně jako v předchozích letech pojedeme v pozdním pátečním odpoledni v čase od 17 do 19 hodin dvoukilometrový shakedown z Neubuze do Slušovic v blízkosti letiště Bílá Hlína. Pořádáme úvodní rallysprint sezony a posádky mají značný zájem vyzkoušet si soutěžní techniku ještě před startem sezony na uzavřeném úseku,“ řekl Josef Minařík. Propustnost testovacího úseku je maximálně 40 vozů a účast na shakedownu je zpoplatněna.

Šestadvacátý ročník Kopné startuje v sobotu 22. května v 9 hodin z výjezdu ze servisní zóny, na soutěžní posádky čeká 155,96 km dlouhá trať, která obsahuje 7 rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Kameňák, Hvozdná a Kopná v celkové délce 69,76 km. V cíli soutěže se objeví první vůz v 14:56 hodin. Startovní pole absolvuje v rámci erzet hned třikrát náročný lesní úsek Kameňák v délce 10,92 km, zbylé úseky se pojedou dvakrát.

Na seznamu přihlášených najdeme zajímavá jména jako například polský a slovenský šampion Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia Rally2 Evo), soutěžácká kometa domácí scény Dominik Stříteský, jezdci stáje Samohýl ŠKODA Team Miroslav Jakeš a Adam Březík (všichni Škoda Fabia R5) nebo další mladík Erik Cais (Ford Fiesta R5 MkII). Na seznamu přihlášených nechybějí ani německý kníže Albert von Thurn und Taxis, Jaroslav Melichárek ze Slovenska (oba Škoda Fabia Rally2 Evo), Martin Vlček, Petr Trnovec, Ondřej Bisaha (všichni Hyundai i20 R5), Karel Trněný (Ford Fiesta R5). S Fabii Rally 2 Evo se vrací na scénu Petr Semerád, comeback hlásí i Martin Semerád s Mitsubishi Mirage Open N. Seškodovkami vyrazí i domácí Tomáš Kostka Antonín Tlusťák, s VW Polo pak Vojta Štajf. Celkem je přihlášeno 98 posádek a 21 s historickými automobily (Neumann, Kotrmon, Janota, Štolfa, Berger).

Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.


RO + JL 18.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar